Космічне агентство НАСА говорить про плани по відправленню нової місії на Венеру, однак цього разу планується до планети відправити не черговий орбітальний апарат, а дві повітряних кулі з науковим обладнанням, які спустяться з космосу в атмосферу планети, щоб краще вивчити особливості її сірчаних хмар і кислотних парів. Окрім цього, дана місія дозволить побачити поверхню Венери, так сказати, на власні очі. З космосу поверхню планети не видно, тому що вона прихована щільним шаром атмосферних хмар.
Проект даної місії тягне на кілька мільярдів доларів, що стане найдорожчим міжпланетним проектом у сучасній історії. Однак, навіть якщо в найближчі рік-два у відомстві будуть погоджені всі деталі місії, а гроші на політ будуть виділені, реально відправити нові апарати на Венеру можна буде приблизно років через п'ятнадцять, говорять у НАСА.
"В 2020 році планується відправити флагманську місію на Юпітер і його супутники. Ця місія на Венеру може стати новим флагманським проектом НАСА", - говорять у відомстві.
Політ на Венеру може обійтися агентству в 3-4 млрд доларів, а початок польоту відбудеться приблизно в 2025 році. Зараз інженери та наукові фахівці розглядають варіанти устрою куль і можливості їхньої роботи в умовах екстремальної атмосфери Венери.
Перші результати дослідження можна буде очікувати до середини квітня. До цього часу фахівці повинні будуть хоча б попередньо сказати, як можна змусити повітряні кулі літати в умовах 450-градусної спеки та майже перманентних кислотних дощів, що йдуть на Венері.
Однак у НАСА впевнені, що це того варте, і витративши 3-4 млрд доларів у вчених з'явиться майже вичерпний набір даних про нашу найближчу сусідку по Сонячній системі. Головне питання, на яке вчені сподіваються дати відповідь, полягає в тому, яким чином дві планети (Земля та Венера), схожі по складу, розміру та ряду характеристик у процесі еволюції так сильно відрізняються одна від одної.
"Зараз наше розуміння Венери дуже погане, нам потрібні нові місії, щоб зрозуміти її краще", - говорить Марко Баллок, науковий консультант досліджень і астроном з Південно-Західного Науково-дослідного інституту в Колорадо.
За його словами, відправити посадкові модулі на Венеру майже нереально - в умовах 450-градусної спеки пропрацюють вони там всього декілька годин, зібравши мінімальний набір мінералів і речовин для аналізу. Відправивши ж кулі в атмосферу планети можна буде домогтися меншого впливу спеки на них, завдяки чому, працювати там можна буде набагато довше.
Заповнити кулі дослідники мають намір ізотопом хенону - нереактивного газу, що є порівняно важким і може залишатися стабільним у жорстокій гарячій атмосфері Венери.
За нинішніми планами, робоча висота куль складе близько 55 км над поверхнею Венери, де атмосфера планети найбільш інтенсивна, завдяки чому наукове обладнання буде працювати на повну потужність. Ширяти дві кулі в атмосфері будуть із мінімальною швидкістю, якої, однак, вистачить для того, щоб протягом місії 2-3 обігнути Венеру по колу.
Ще одне важливе завдання місії буде полягати в аналізі рівня парникових газів, вміст яких на Венері в 90 разів перевищують земні показники. Вчені мають намір зрозуміти, коли і як на Венері почалося своє "глобальне потепління".
За матеріалами: cybersecurity.ru
Читайте також:
Наступні новини у розділі:
Попередні новини у розділі: