Астрономам вдалося виявити наднову зірку, виникнення якої не вписується в існуючі теорії еволюції зірок. Стаття дослідників опублікована в журналі Nature, а її короткий виклад доступний на сайті Space.com.
Об'єктом дослідження виступала наднова SN 2005gl, вибух якої був зареєстрований 2005 року. Вона розташовується на відстані 215 мільйонів світлових років у галактиці NGC 266.
Відповідно до сучасних уявлень, вибух наднової відбувається після того, як всередині зірки-попередника вигорає все "паливо". При цьому відомо, що перед вибухом зірки перетворюються в червоних гігантів.
В рамках дослідження вченим вдалося виявити фотографії попередника наднової SN 2005gl, зроблені телескопом "Габбл" 1997 року. Аналіз знімків дозволив визначити, що дана зірка не є червоним гігантом - вона відноситься до класу так званих блакитних змінних зірок (LBV - Luminous Blue variables), які відрізняються високою світністю.
За словами дослідників, нові результати змушують переглянути існуючі теорії еволюції зірок.
Крім цього, астрономи відзначають, що у відносній близькості (всього 7,5 тисяч світлових років) від Землі є зірка Ета Кіля (Eta Carinae), що відноситься до того ж класу, що й попередник SN 2005gl. Це означає, що, теоретично, в астрономів є можливість спостерігати підготовку зірки до вибуху в деталях.
За матеріалами: lenta.ru
Читайте також:
Наступні новини у розділі:
Попередні новини у розділі: