Реклама

Людство може врятувати лише втеча у космос

( 4 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Sunday, 19 April 2009

ludstvo_kosmosВідколи людству відомий космос, воно марить польотами до інший світів. На цьому благодатному ґрунті зійшов величезний шар світової літератури - наукова фантастика. І з кожний роком перспектива відправитися до зірок, а точніше, до інших планет стає все ближче та ближче. Інакше просто бути не може: якнайшвидше розселення землян здається єдиним способом врятувати їх від глобального потепління та інших глобальних проблем.

Про це неодноразово говорив один з найвідоміших експертів по космологічних теоріях гравітації та чорних дір Стівен Хокінг, що називає якнайшвидший розвиток далеких космічних польотів панацеєю від перенаселеності, зміни клімату та наступного вимирання людства. «Життя на Землі, - ділиться він своєю думкою, - існує всупереч всьому, постійно перебуваючи під ризиком бути знищеним глобальним потеплінням, ядерною війною, геномодифікованим вірусом, що вирвався на волю з лабораторії. Мені здається, що в людської раси немає майбутнього, якщо вона не ступить у космос».

Запропоноване Хокінгом рішення проблеми може виявитися недостатнім. Необхідне масове розселення землян по Галактиці, що поки навіть неможливо собі уявити - подібні проекти жодного разу не обговорювалися в астронавтиці навіть гіпотетично. Є ризик, що лише мізерна купка людей - в силу якихось своїх якостей чи обставин - зможе перебороти тяжіння планети, поки вона не стане непридатною для проживання.

Інші дослідники майбутнього, серед яких керівник історичного відділу NASA Стівен Дік, впевнені, що зараз людство вступило в пасивну фазу еволюції, і будь-який розвиток суспільства буде відбуватися за рахунок технологічних інновацій. Можливо, що в майбутньому з'являться роботи, які зможуть доставити на далекі планети зразки ДНК людства та відтворити там нашу расу.

Письменник-фантаст Чарлі Штрос взагалі сумнівається в тому, що людство зможе відірватися від Землі та досягти інших світів. Він не береться стверджувати, що це неможливо технічно, але ставить запитання: «Як це можна зробити, не маючи в розпорядженні дешевого невичерпного джерела енергії, високоефективних роботів чи «чарівної палички»?».

Якщо підрахувати всі прогнози, що даються футурологами, астрономами та фантастами, і всі висунуті ними теорії, то можна припустити, що на Землі вже з'явилася нова професія - експерт по позаземній колонізації. Кожний, хто хоч трішки розбирається у цьому питанні, береться складати свої плани освоєння Галактики чи писати пояснення їхньої неможливості.

Разом із цим, вгадати розвиток наукової думки не представляється реальним - більшість відкриттів останньої чверті століття якщо й були передвіщені, то не письменниками чи соціологами, а вченими-теоретиками. За цю «соломинку» і тримаються ентузіасти «Великого космічного переселення», які вірять у можливість людства заселити всі доступні та придатні світи.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: pravda.ru