Реклама

Рідка вода на Марсі у минулому могла існувати завдяки потужному астероїдному удару

( 7 Голосів, Всередньому: 4.57 із 5 )
Thursday, 07 June 2012

Марс, вода, астероїдний ударЗгідно з дослідженням планетологів із компанії Space Systems/Loral, опублікованому у виданні Astrobiology Magazine, потужний астероїдний удар у далекому минулому розігрів Марс і зробив його придатним для життя. На думку вчених, це може пояснити, як саме цей холодний сухий світ колись містив рідку воду.

На Марсі є гігантські кратери, що утворилися 3,7-4,1 мільярдів років тому. Наприклад, басейн Argyre має кратер діаметром близько 1140 кілометрів, що утворився приблизно 3,8-3,9 млрд років тому у результаті падіння комети або астероїда діаметром від 100 до 200 км.

Час утворення цих величезних кратерів приблизно збігається з періодом, коли з'явилися багато річкових басейнів Марса. Вчені думають, що астероїдне бомбардування визволило величезну кількість енергії і підняло температуру поверхні Червоної планети. Наприклад, падіння небесного тіла у басейн Argyre еквівалентне ядерному вибухові потужністю 100 млрд мегатонн у тротиловому еквіваленті.

Марс, вода, астероїдний удар

Падіння астероїда у басейні Argyre могло бути причиною потепління на Марсі

Потепління не було короткочасним - воно зробило Марс теплою планетою на досить тривалий термін. Дослідники думають, що удар астероїда або комети нагрів Марс достатньо для того, щоб в атмосферу виділилася величезна кількість парникових газів і водяної пари. Комп'ютерні моделі показують, що це могло викликати довгостроковий парниковий ефект. Для цього достатньо однієї події у басейні Argyre, при цьому на Марсі є й інші схожі кратери, наприклад, у басейні Еллади.

Після того, як парниковий ефект поступово пройшов, Марс став занадто холодним для існування рідкої води на поверхні. Звичайно, Червона планета, можливо, залишалася вологою протягом тривалого часу завдяки річковим басейнам і озерам, однак точна тривалість цього періоду невідома. Вчені вважають, що теплий період тривав принаймні кілька століть.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: cnews.ru