Реклама

Астрономи знайшли найбільший резервуар води у Всесвіті

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 27 July 2011

квазарДві команди астрономів виявили найбільший резервуар із водою, коли-небудь виявлений у Всесвіті. Вода, еквівалентна 140 трильйонам мас всієї води світового океану, оточує гігантську чорну діру, що знаходиться у квазарі на відстані 12 мільярдів світлових років від нашої планети. "Оточення цього квазара досить унікальне і своєрідне. Тут виробляється величезна кількість води" - говорить Мет Бредфорд.

Вода навколо квазара знаходиться у вигляді пари. "Це ще одне підтвердження тому, що вода присутня у Всесвіті, нехай навіть не завжди у своєму звичайному рідкому вигляді" - продовжує провідний дослідник NASA.

Квазар, що підживлюється масивною чорною дірою, поглинає навколишній його пил і газ. Чорна діра у цьому квазарі в 20 мільярдів разів перевершує масу нашого Сонця. Даний квазар має назву APM 08279+5255. Енергія, вироблена ним, у трильйони разів перевершує енергію, яку виробляє Сонце.

Вчені говорять, що кількість водяної пари, яка є присутньою у всій  нашій галактиці Чумацький Шлях у 4000 разів менше кількості водяної пари навколо квазара  APM 08279+5255. Більшість води, що присутня у Чумацькому Шляху знаходиться у вигляді льоду, а не водяної пари. А навколо квазара, вода акумулюється саме у вигляді пари, тому що навколо APM 08279+5255 панує тепла густа атмосфера.

 

 

За матеріалами: infuture.ru