Реклама

Виявлено найбільшу з відомих на сьогодні чорних дір у Всесвіті

( 9 Голосів, Всередньому: 4.56 із 5 )
Monday, 05 December 2011

найбільша чорна діраГрупа вчених повідомила про виявлення найбільшої з відомих на сьогодні чорних дір. Астрономи говорять, що знайдена ними діра за розмірами значно перевершує всі раніше виявлені схожі об'єкти. Увагу дослідників даний об'єкт приковує не тільки своїми розмірами, але і тим, що виходячи із сучасних наукових теорій такої гігантської чорної діри не повинно існувати - відцентрові сили повинні були б просто розірвати її на частини.

Як можна припустити, виявлена надмасивна чорна діра, як і інші схожі об'єкти, розташовується у центрі однієї з галактик. Як правило, надмасивні чорні діри мають масу від декількох мільйонів до мільярда сонячних мас. Найбільша з відомих на сьогодні чорних дір має масу 6,3 млрд сонячних мас. Вона розташована у галактиці Messier 87.

Однак зараз дослідники стверджують, що їм вдалося знайти ще більш грандіозний об'єкт, він також знаходиться в ядрі галактики. За допомогою спостережень телескопів Gemini і Keck на Гавайських островах фахівці встановили, що у центрі галактики NGC 3842 знаходиться "космічний бегемот" масою 9,3 млрд сонячних мас. Сама галактика NGC 3842 знаходиться на відстані 320 млн світлових років від нашої планети. Дана галактика, як і її найближча сусідка - NGC 4889 - входять до складу галактичного кластера Coma.

найбільша чорна діра

Фахівці говорять, що так званий "горизонт подій" у чорної діри має радіус у п'ять Сонячних систем. "Горизонтом подій" називається точка поблизу чорної діри, де сила притягання діри стає настільки високою, що з неї вже нічого, навіть світло, не може вирватись і рухається лише у напрямку до чорної діри. Для порівняння: у центрі нашої галактики Чумацький шлях також знаходиться чорна діра, але її маса всього лише у 2500 разів більше сонячної, а "горизонт подій" знаходиться на відстані приблизно 30 млн кілометрів, тобто у п'ять разів ближче, ніж відстань між Сонцем і Землею.

Астрономи у публікації говорять, що у теорії чорні діри масою 9,3 млрд сонячних мас не повинні існувати, але вони існують. Природу їхнього існування поки ніхто не може пояснити. Автори дослідження з Університету Каліфорнії у Берклі стверджують, що у Всесвіті можуть існувати і більш масивні діри, принаймні далекі квазари, потужність випромінювання яких просто непомірна, дозволяють це припустити. Акреційні диски цих квазарів настільки яскраві та колосальні, що їх можна бачити буквально з іншого краю Всесвіту.

Крім того, не менш масивними можуть бути і чорні діри, які вже поглинули всю матерію, що знаходилась поруч, і зараз їх неможливо виявити по якому-небудь активному випромінюванню.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: cybersecurity.ru