Реклама

Астрофізики розрахували теоретичну масу частинок темної матерії

( 5 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Thursday, 01 December 2011

частинки темної матеріїАстрофізики знайшли докази на користь того, що темна матерія складається з важких частинок. Статті вчених прийняті до публікації у Physical Review Letters, а їхні препринти доступні на сайті arXiv.org.

Відповідно до сучасних уявлень, більша частина матерії у космосі припадає на так звану темну матерію (приховану масу). На даний час існує кілька гіпотез, що описують цю матерію, за однією з яких вона складається з масивних слабко взаємодіючих частинок. Наскільки важкими є ці частинки, однак, залишається предметом теоретичних суперечок.

У рамках нових робіт вчені аналізували масу частинок за випромінюванням карликових галактик. Для цього вони використовували дані, зібрані телескопом "Фермі". Вчені змогли виключити з зібраного випромінювання частину, яка, відповідно до теоретичних передбачень, створювалася звичайними астрономічними об'єктами. Інше випромінювання, таким чином, було результатом анігіляції частинок темної матерії.

Аналіз дозволив встановити, що з боку карликових галактик приходить відносно небагато зайвих фотонів, що, у свою чергу, вказує на невелике число анігіляційних подій. Це, зокрема, дозволило вченим оцінити кількість частинок темної матерії, а, отже, й їхню масу (дані про масу відомі з інших джерел, наприклад, з даних про рух галактик). Як виявилося, маса частинок складає щонайменше 40 гігаелектронвольт.

Цікаво, що на початку вересня 2011 року на arXiv.org з'явився препринт, у якому вчені розповідали про можливу реєстрацію слідів темної матерії детекторами на Землі. Так у рамках експерименту CRESST (Cryogenic Rare Event Search with Superconducting Thermometers - кріогенний пошук рідких подій за допомогою надпровідних термометрів) вченим вдалося зареєструвати 67 подій, які можна вважати реєстрацією частинок із масами у межах від 10 до 20 гігаелектронвольт. На думку фахівців, суперечливі дані на цьому етапі розвитку теорії є звичайною справою.

Препринти робіт доступні на сайті arXiv.org (тут і тут).

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru