Реклама

На Європі виявлене необхідне для існування життя джерело енергії

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Wednesday, 23 November 2011

Європа, енергія для життяНа одному з багатьох супутників Юпітера - покритій льодом Європі - виявлена ще одна умова для існування життя. Підземний океан, про який відомо досить давно, може бути середовищем існування безлічі різних організмів: кількості кисню, що міститься у ньому, теоретично досить для мільйонів тонн риби, з'ясували торік вчені Університету Арізони. Нове дослідження показало, що океан внаслідок хаотичних процесів регулярно одержує притоки енергії, необхідні для існування життя.

Геофізик з Університету Техаса в Остіні Брітні Шмідт із колегами вивчала шельфові льодовики та підземні вулкани нашої планети. Це робилося, щоб провести моделювання незвичайних утворень на Європі, так званих «хаотичних місцевостей», які виявляються у різних частинах цього супутника Юпітера. Дослідники визначили, що з підземного океану піднімається тепло, через що біля поверхні тане лід. У результаті цього у товстій крижаній оболонці утворюються величезні мілководні озера.

Ці озера, які тануть і знову замерзають протягом сотень мільйонів років, лежать під поверхнею, що охоплює щонайменше половину території супутника. Теоретично ці процеси могли привести до утворення «хаотичних місцевостей».

Астробіолог із НАСА Торуй Хелер висловив свою точку зору щодо дослідження. За його словами, наявність кисню була єдиною відомою умовою появи життя на Європі, і тепер було доведене існування іншої умови - наявність енергії, що надходить у підводний океан.

Відповідно до однієї з теорій виникнення життя на Землі, його поштовхом 3,8 мільярди років тому стало «вливання» енергії в океан - можливо, влучанням блискавки. З тих пір життя стало розвиватися завдяки енергії, що безперервно одержувалась від Сонця.

Не маючи достатньої кількості сонячної енергії, підземному океану для підтримки життя потрібне інше джерело. Аналіз даних, отриманих за допомогою космічного апарата «Галілео», дозволяє припустити, що у багатій мінералами корі Європи накопичена величезна кількість енергії, однак зовнішня оболонка супутника відділена від океану льодом товщиною не менше 10 кілометрів. Енергія може надходити в океан тільки у випадку існування прямого зв'язку, про який і свідчать озера, що розтанули.

Однак це ще не є доказом того, що на Європі є життя. Вчені поки не впевнені у наявності, наприклад, усіх необхідних простих речовин.

 

 

За матеріалами: iscience.ru