Реклама

Британські інженери провели успішне випробування зонда-пенетратора

( 10 Голосів, Всередньому: 4.70 із 5 )
Monday, 15 July 2013

зонд-пенетраторБританські інженери провели нові випробування зонда-пенетратора, призначеного для проникнення у крижану поверхню супутника Юпітера Європи. У ході експерименту 20-кілограмовий зонд, що нагадує артилерійський снаряд, розігнали на спеціальному стенді до швидкості в 340 метрів за секунду. Після цього апарат врізався у десятитонну брилу льоду, при цьому прискорення гальмування, яке діяло на нього, у 24 тисячі разів перевершувало прискорення вільного падіння (g).

За словами інженерів, випробування пройшли успішно: внутрішнє обладнання зонда витримало величезні перевантаження. За винятком пошкодженої у деяких місцях фарби, випробування ніяк не позначилось на апараті.

Використання зондів, що врізаються у поверхню, має перевагу у тому, що дозволяє без складного буріння отримати глибинні зразки небесних тіл. Глибинні породи зазвичай захищені від дії космічного випромінювання і у деяких випадках можуть містити рідку воду. Найбільш перспективним об'єктом з цієї точки зору багато вчених вважають супутник Юпітера Європу. Її поверхня покрита шаром льоду, під яким знаходиться солоний океан рідкої води.

Зонд Penetrator був розроблений у ході підготовки до британської місячної місії MoonLITE. Передбачалося, що кілька таких зондів вріжуться у місячні кратери. Незважаючи на проведення попередніх випробувань зондів, роботи з підготовки місії були припинені, проте Європейське космічне агентство звернуло увагу на прототипи і висловило бажання використати напрацювання інженерів. На даний момент зонди не включені ні в одну затверджену космічну місію.

Get Adobe Flash player

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru