Реклама

На пекельно розпеченій поверхні Меркурія виявлено водяний лід

( 7 Голосів, Всередньому: 4.57 із 5 )
Wednesday, 04 April 2012

"холодні пастки" на поверхні МеркуріяДослідницький зонд Messenger, що навесні минулого року вийшов на постійну орбіту навколо Меркурія, виявив чіткі ознаки наявності замороженої води у деяких областях поверхні цієї планети. Але як може існувати водяний лід на поверхні Меркурія, найближчої до Сонця планети Сонячної системи? Адже температура на поверхні планети становить цілих чотириста градусів Цельсія.

Відповіддю на питання, заданому вище, є так звані "холодні пастки", області на поверхні Меркурія, які внаслідок деяких особливостей ландшафту і положення Меркурія щодо Сонця, приховані від палючих сонячних променів і постійно є холодними. До цих областей відносяться печери і деякі досить глибокі кратери, дно яких постійно знаходиться у тіні і температура там настільки низька, що вода зберігається у замороженому стані. На наведеному нижче знімку ці області "холодних пасток" позначені плямами жовтого кольору.

"холодні пастки" на поверхні Меркурія

Це відкриття, зроблене групою вчених із лабораторії прикладної фізики Університету імені Джона Хопкінса (Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory), було опубліковане у останньому випуску наукового журналу Science. Вчені, що обробляли дані, отримані за допомогою камери Mercury Dual Imaging System (MDIS) апарата Messenger обсерваторією Аресібо торік, наткнулися на факти, що вказують на наявність води у гарячому меркуріанському "пеклі". Звичайно, це відкриття викликало подив і недовіру у вчених, але отримані пізніше дані ще раз підтвердили існування такого неймовірного факту.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org