Реклама

Міжпланетний зонд "Месенджер" виявив у Меркурія льодову шапку

( 9 Голосів, Всередньому: 4.78 із 5 )
Friday, 07 October 2011

лід на МеркуріїАстрономи підтвердили наявність на Меркурії водяного льоду. Про це вчені доповіли на міжнародній конференції планетологів EPSC-DPS у французькому Нанті.

На початку 90-х років минулого століття за допомогою радіотелескопів вчені встановили, що на полюсах Меркурія є регіони з високим альбедо – здатністю до відбивання світла. Тоді ж дослідники висловили гіпотезу, що це відкладення льоду, які "ховаються" від сонячного світла у глибоких полярних кратерах.

У рамках нової роботи вчені вивчили знімки Меркурія, зроблені апаратом "Месенджер", який зараз працює на орбіті цього небесного тіла. У результаті в районі полюса їм вдалося виявити кратери, існування яких було передбачено у 90-х роках минулого століття.

лід на МеркуріїДжерело: Nancy Chabot/JHU-APL

Наприкінці вересня 2011 року у Science вийшли відразу сім робіт, у яких вчені викладали найновіші результати про Меркурій. Зокрема, їм вдалося виявити сліди давньої вулканічної активності, які збереглися на північному полюсі планети, а також визначити, що процес формування планети відбувався так само, як і в інших кам'яних планет Сонячної системи.

 

 

За матеріалами: www.lenta.ru