Реклама

На Меркурії у минулому можливо існували водневі гейзери

( 6 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Wednesday, 02 November 2011

Меркурій гейзериАстрофізик Марвін Херндон, який працює на корпорацію Transdyne, запропонував наукове пояснення виявленим нещодавно на Меркурії загадковим утворенням. 

Наприкінці вересня у Science з'явилася робота, в якій обговорювалися порожнини, виявлені на найближчій до Сонця планеті зондом "Месенджер". Ці порожнини неправильної форми, позбавлені чітких країв, вирізняються своєю гладкістю, а матеріал навколо них має високе альбедо. У статті обґрунтовувалася теорія, згідно з якою вони можуть бути пов'язані з деякими інтенсивними процесами випаровування матеріалу з поверхні планети.

У рамках своєї роботи Херндон запропонував конкретний процес, що міг привести до утворення таких порожнин. На його думку, під час формування Меркурія велика кількість водню була розчинена у розплавах заліза. Після того як планета почала охолоджуватись, цей водень почав вириватись у вигляді гейзерів, які й стали причиною формування порожнин.

Меркурій гейзери

У свою чергу матеріал з високим альбедо навколо порожнин – це залізо, яке виникло у результаті реакції водню з матеріалом кори, зокрема, сульфідом заліза. При цьому відзначається, що протестувати нову гіпотезу можна, визначивши склад поверхні світлих регіонів на поверхні планети.

Зонд "Месенджер" був запущений у космос 3 серпня 2004 року. Його основною метою є вивчення Меркурія. Найближчої до Сонця планети апарат досяг у березні 2011 року.

Свої результати Марвін Херндон виклав в опублікованому препринті на сайті arXiv.org.

 

 

За матеріалами: lenta.ru