Реклама

Метанол підкаже астрономам де шукати життя у космосі

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Wednesday, 16 November 2011

метанол у космосіЯк тільки вчені зрозуміли, що першопочатково Земля не містила інгредієнтів для життя, почався пошук необхідних складних органічних молекул у космосі. Особливий інтерес становить метанол, готовий послужити спусковим гачком для більш складної хімії, яка у свою чергу приводить до появи амінокислот - будівельних блоків білків і життя у цілому.

«Метанол - найскладніша молекула, здатна сформуватися в умовах низьких температур міжзоряного простору, - підкреслює астроном Дуглас Віттет із Політехнічного інституту Ренселера (США). - Помістіть метанол у зоряну систему, що формується, де його чекає тепло протосонця, і він стане трампліном до нової хімії».

метанол у космосі

Виявлено кілька молодих зоряних систем, у яких виробництво метанолу йде повним ходом. (Зображення NASA)

Іншими словами, покажи мені метанол, і я покажу тобі шлях до життя. «Наявність метанолу підкаже, де шукати інші складні органічні молекули, які в остаточному підсумку приводять до утворення життя», - підтверджує астроном Сачіндев Шеной із Дослідницького центру NASA ім. Еймса.

Але де шукати сам метанол?

Новий аналіз, проведений паном  Віттетом і його колегами, показав, що «солодке місце» знаходиться навколо декількох молодих зірок, де виробництво метанолу йде повним ходом. Головне - наскільки швидко молекули зможуть дістатись до пилин, які служать свого роду риштуванням для хімічних реакцій. «Швидкість нагромадження молекул на частинках може привести до органічного буму або ж завести у глухий кут», - підкреслює експерт. Якщо молекули накопичуються на поверхні порошин занадто швидко, у них не буде достатньо часу для того, щоб провести хімічні реакції, перш ніж вони виявляться поховані під іншими молекулами. І навпаки, якщо нагромадження йде занадто повільно, шанси на хімічну реакцію знижуються.

Не всі молоді зірки підходять для органічної хімії. Група Віттета виявила, що концентрація метанолу у хмарах може коливатися майже від нуля до 30%.

Якщо дослідники праві, життя у Всесвіті може зустрічатися частіше, ніж ми думаємо. «Спостережувані нами хмари із цього погляду мають більш сприятливі умови для виникнення життя, ніж та хмара, з якої сформувалася Сонячна система, - підсумовує Аманда Кук із Дослідницького центру NASA ім. Еймса. - І тим не менш життя у Сонячній системі є».

Результати дослідження будуть опубліковані у Astrophysical Journal.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru