Реклама

NASA показало кольорову карту поверхні Меркурія

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 24 February 2013

кольорове зображення МеркуріяАмериканське космічне агентство NASA представило нову кольорову карту Меркурія, зроблену за допомогою свого космічного зонда "Мессенджер", запущеного 3 серпня 2004 зі станції ВПС США "Мис Канаверал" за допомогою ракети-носія Дельта 7925H-9.5. Цей апарат вийшов на орбіту Меркурія, яка є найближчою до Сонця планетою, 18 березня 2011 року. "Мессенджер" призначений для дослідження Меркурія протягом 2 років.

Останні спостереження Меркурія за допомогою КА "Мессенджер" продемонстрували, що це надзвичайно яскрава і барвиста планета з цікавим рельєфом і структурою.

Практично протягом усього 2011 року і 2012 року КА "Мессенджер" спостерігав з орбіти за Меркурієм, у результаті чого зробив кольорову карту цієї планети та цікаве відео.

"Багато кратерів на поверхні Меркурія були сформовані к процесі виверження лави. Деякі кратери мають кратери менших розмірів всередині. Фото Меркурія, яке ми отримали, виглядає просто фантастично!" - заявляють вчені з Лабораторії реактивного руху NASA.

На Меркурії не існує пір року, як на Землі. Це відбувається через те, що вісь обертання планети знаходиться під майже прямим кутом до площини орбіти. Як наслідок, поряд із полюсами є області, до яких сонячні промені не доходять ніколи.

У 2012 році місія КА "Мессенджера" повинна завершитись. За два роки цей космічний апарат зробив близько 168 000 фотографій Меркурія. Загальна вартість місії склала 446 мільйонів доларів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: infuture.ru