Реклама

Назви для нововідкритих супутників Плутона визначить інтернет-голосування

( 4 Голосів, Всередньому: 3.50 із 5 )
Wednesday, 13 February 2013

супутники ПлутонаПершовідкривачі четвертого і п'ятого супутників Плутона оголосили інтернет-голосування за варіанти їх майбутніх назв. Голосування не вимагає реєстрації і має завершитися 25 лютого.

Голосування проводиться співробітниками SETI Institute під керівництвом Марка Шуолтера (Mark Showalter). Цій групі у 2011 році вдалося виявити четвертий, а у 2012 році - п'ятий супутник Плутона. В якості робочих назв небесних тіл використовувалися «P4» та «P5», проте, за словами першовідкривачів, «настав час дати їм постійні імена».

Плутон отримав свою назву на честь римського аналога давньогрецького Аїда, тому імена його компаньйонів традиційно пов'язані з царством мертвих. Серед них відкритий у 1978 році найбільший супутник з діаметром 1043 кілометри - Харон. Два інші супутники Плутона - Нікта та Гідра отримали свої імена відповідно на честь давньогрецької богині ночі та Лернейської Гідри, що охороняла вхід у царство мертвих.

супутники Плутона

Голосування проводиться за списком варіантів, затверджених авторами відкриття, однак будь-хто бажаючий може запропонувати внести у цей список свій варіант, що буде супроводжуватись обґрунтуванням його достоїнств. Втім, автори відкриття залишають за собою право не приймати результати голосування у розрахунок і вказують, що остаточне рішення буде прийнято Міжнародним астрономічним союзом.

Плутон з моменту свого відкриття вважався дев'ятою планетою Сонячної системи, проте у 2006 році астрономи позбавили його цього статусу. Рішення було мотивоване тим, що орбіта Плутона не розчищена від інших небесних тіл, що обертаються навколо Сонця. У 2008 році для таких тіл (маса яких достатня для набуття округлої форми) було прийнято найменування «плутоїд».

Голосування за варіанти назв нових супутників проводиться на спеціальному сайті Plutorocks.com.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru