Реклама

Inspiration Mars - політ до Марсу і назад за мільярд доларів

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 02 March 2013

Inspiration MarsПерший в історії людства космічний турист, інженер і затятий шанувальник космічних досліджень, американський мультимільйонер Денніс Тіто (Dennis Tito) ініціював амбітний проект польоту людини на Марс.

Його проект із приватним фінансуванням називається Inspiration Mars. Тіто хоче відправити до червоної планети сімейну пару у віці близько 50 років. Підготовка до реалізації проекту займе близько 5 років. За розрахунками сімейній парі доведеться провести у капсулі об'ємом 17 кубічних метрів 501 день. Проектом не передбачається висадка на Марс, лише проліт на максимально близькій відстані (близько 180 кілометрів над поверхнею). Тіто колишній інженер NASA, але це агентство не матиме ніякого відношення до проекту. Запуск планується здійснити ракетою-носієм Falcon Heavy Rockets, яка розробляється компанією SpaceX, хоча у компанії Елона Маска не підтверджують свою участь у Inspiration Mars.

Передбачається, що вартість реалізації плану складе $1 млрд. Запуск космічного корабля з сім'єю астронавтів запланований на 5 січня 2018 року.

Самому Деннісу Тіто зараз 72 роки. Свій туристичний політ у космос він здійснив у середині 2001 року, прилетівши на міжнародну космічну станцію на кораблі «Союз ТМ-32» і залишивши її через 8 днів на кораблі «Союз ТМ-31». Його подорож було організовано компанією Space Adventures Ltd. Тіто заплатив за політ у космос $20 млн.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: 3dnews.ru