Реклама

Чумацький шлях нещодавно пережив зіткнення з ядром іншої галактики

( 6 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Monday, 18 March 2013

зіткнення чорних дірЩе недавно центр Чумацького Шляху був місцем гігантської катастрофи. З'являється все більше свідчень того, що кілька мільйонів років тому центр нашої галактики пережив справжній «мегафеєрверк», завдяки якому у галактичному центрі досі йде процес зореутворення. Вчені з Технологічного інституту Джорджії, мабуть, знайшли причину цього «феєрверку» - це було зіткнення чорної діри-ядра невеликої галактики з гігантською чорною дірою у центрі Чумацького Шляху.

Натяками на зіткнення чорних дір є кілька особливостей у районі центру нашої галактики. Перш за все це незвичайні бульбашки Фермі - гігантські викиди високоенергетичних частинок, які сягають над і під диском галактики на 30000 світлових років. Якби енергія цих частинок освітлювала Землю у видимому діапазоні, то вночі світіння заповнювало б половину неба нашої планети. Однак бульбашки Фермі випромінюють рентгенівське і гамма-випромінювання, тому побачити сліди гігантської катастрофи неозброєним оком не можна.

Інша загадкова особливість центру нашої галактики - це три найбільш масивних скупчення молодих зірок. Вони містять сотні молодих гарячих зірок, які настільки великі і гарячі, що згоряють всього за кілька мільйонів років. Це підтверджує, що народилися дані зірки за космічними мірками зовсім нещодавно. При цьому старих зірок у центрі Чумацького Шляху на диво мало.

Вчені вважають, що причиною цих незрозумілих особливостей є зіткнення невеликої галактики-супутника з Чумацьким Шляхом. Близько 13 мільярдів років тому одна з невеликих сусідніх галактик почала зближуватися з нашою. Зближуючись, зірки і міжзоряний газ меншої галактики були поглинені нашою більш масивною галактикою. При цьому чорна діра галактики-супутника масою приблизно у 10000 Сонць продовжила політ, поки близько 10 млн років тому не зіткнулася з чорною дірою у центрі Чумацького Шляху.

Однак, перш ніж менша діра була поглинена більш великою, вона протягом декількох мільйонів років покружляла у центрі нашої галактики, що викликало масову загибель старих зірок і утворення молодих.

Таким чином, зовсім нещодавно центр нашої галактики пережив гігантську катастрофу, яка знищила старі зірки. Так що популярний сценарій фантастів, про існування у центрі галактики найдавніших могутніх цивілізацій, тепер вимагає уточнень.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru