Реклама

Створено "мобільний" ядерний реактор для поселень на інших планетах

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 31 August 2011

"мобільний" ядерний реакторПерша атомна електростанція, що буде використовуватися як джерело енергії у колоніях на Місяці, Марсі та інших планетах, виглядатиме як щось інопланетне. Керівник проекту, Джеймс Вернер, розповів про цей пристрій на 22-их національних зборах американського хімічного співтовариства (АХС).

За його словами, ця інноваційна ядерна технологія у значній мірі відрізняється від знайомих нам наземних ядерних електростанцій, які займають широкі ділянки землі і вимагають наявності великих будівель, таких як градирні.

"Побачивши розроблену нами ядерну енергетичну систему, люди ніколи б не визнали у ній ядерний реактор", - сказав Вернер. "Розміри реактора складають усього півметра у висоту та півметра завширшки, приблизно як валіза. Немає градирень. Ця ядерна енергетична система є компактним, надійним і безпечним пристроєм, що може виявитися критично необхідним елементом для поселень на інших планетах. Ця технологія може застосовуватися для генерації енергії на Землі, Місяці, Марсі або будь-де інде".

Команда створить демонстраційну одиницю до 2012 року. Це спільний проект НАСА та Департаменту енергетики США.

У минулому, сонячне світло і паливні комірки розглядалися як основні кандидати для генерації електрики у ході космічних місій, але інженери прийшли до висновку, що сонячна енергія накладає певні обмеження.

"Ядерні реактори відрізняються від сонячних панелей тим, що можуть генерувати енергію при будь-яких умовах навколишнього середовища", - пояснив Вернер. "Ядерним реакторам не потрібне сонячне світло, що дозволяє виробляти енергію у більших кількостях і без нічних перерв, навіть на Місяці або Марсі.  Ядерна енергетична система на Місяці може генерувати 40 кіловат або більше електричної енергії, приблизно стільки ж, скільки споживають 80 будинків на Землі". Він додав, що ця система може функціонувати у різних закритих від світла областях, таких як кратери, глибокі ущелини або печери.

 

 

За матеріалами: globalscience.ru