Реклама

Вчені навчились робити плутоній непридатним для виготовлення ядерних бомб

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 16 March 2009

radioactiveІзраїльські вчені розробили спеціальну технологію, що запобігає використанню плутонію, що виробляється на атомних електростанціях, для виготовлення ядерних бомб.

Додавання до палива атомної електростанції хімічного елемента америцію, що використовується в комерційних детекторах диму та промислових вимірювальних приладах, створює більш високу концентрацію певного ізотопу плутонію, роблячи його без додаткової обробки непридатним для створення зброї.

«Якби ви зробили бомбу з великою кількістю плутонію 238, то ви б перевернули ядерну фізику. Поки ніхто не може створити її», - розповідає Їгаль Ронен (Yigal Ronen), професор ядерної техніки з університету Бен Гуріон, Беер-Шева, Ізраїль, ведучий вчений цього дослідження.

Техніка могла б полегшити Сполученим Штатам, Росії, Німеччині, Франції і Японії, надання допомоги в області ядерної енергетики таким країнам, як Бахрейн, Єгипет, Лівія, Оман і Малайзія.

На даний час проблема швидкого зростання виробництва ядерної зброї перешкоджає поширенню технологій ядерної енергетики.

"Зараз відбувається ядерний Ренесанс", - заявляє Йон Свантес (Jon Schwantes), старший науковий співробітник тихоокеанської північно-західної національної лабораторії в Річланді, Вашингтон.

"Якби США вибрали політику невтручання, то це створило б небезпеку на фронті національної безпеки, -   продовжує він. - Щоб передбачити захисні заходи, ми повинні бути залученими в розвиток цих технологій по всьому світу".

Ронен вважає, що додавання америцію, що є побічним продуктом ядерної реакції, до ядерного палива «схоже на вбивство двох птахів одним каменем».

Сполучені Штати працюють над дослідженнями нового покоління палива для ядерних реакторів, що не тільки зупинить поширення ядерної зброї, але також зробить ядерне паливо багаторазовим і екологічно чистим.

"Воно все ще горить, однак вже не придатне для використання в зброї", - заявляє Свантес.

Паливо, що використовується в ядерних реакторах, містить два ізотопи урану, один здатний до ядерного поділу, інший ні. Нездатний ізотоп піддається різним реакціям, які призводять до створення плутонію. Плутоній також має компоненти здатні до ядерного поділу та нездатні. Здатний до ядерного поділу плутоній може використовуватися в ядерній зброї.

"Ми показали, що невеликої кількості америцію - одної десятої відсотка, досить, щоб отримати достатню кількість плутонію 238, так, що ви не зможете побудувати бомбу", - розповідає Ронен.

Він також додав, що америцій, втім, не є чудесними ліками для швидкого зниження виробництва атомної зброї, тому що для виробництва начинки ядерних бомб є й інші методи збагачення урану.

"Однак, це вже прогрес", - підбиває підсумок Ронен.

 

 

За матеріалами: infuture.ru