Реклама

Аналіз ізотопів не підтвердив основну гіпотезу походження Місяця

( 9 Голосів, Всередньому: 4.44 із 5 )
Monday, 26 March 2012

теорія походження МісяцяНовий аналіз ізотопів у місячних мінералах поставив під сумнів розповсюджену гіпотезу про формування найближчого сусіда Землі. Більшість вчених вважають, що на початку свого існування Земля зіткнулась із гіпотетичним тілом розміром із Марс під назвою Тейя, у результаті чого на орбіті нашої планети утворився диск магми, що згодом перетворився у Місяць. Комп'ютерні моделі показують, що принаймні 40% матеріалу повинна була дати Тейя.

Один зі способів перевірити гіпотезу полягає в аналізі ізотопів у породах, привезених з Місяця. Попередні дослідження встановили, що пропорції ізотопів кисню у місячних зразках не відрізняються від земних. Це дивно, адже склад Тейї, скоріш за все, був іншим. Але цілком можливо, що Земля обмінювалася киснем із диском магми, тому так і вийшло.

Цього разу Цзюньцзюнь Чжан із Чиказького університету (США) і його колеги з Бернського університету (Швейцарія) приділили увагу ізотопам титану у 24 зразках місячних порід і ґрунту. Співвідношення 50Ti до 47Ti - ще один індикатор походження Місяця. Як і у випадку з киснем, дослідники виявили, що склад зразків не відрізняється від земних. Навряд чи це можна пояснити тим, що Земля обмінювалася титаном з диском магми, тому що цей елемент має дуже високу температуру кипіння.

теорія походження Місяця

Формування Місяця за сучасними уявленнями (зображення Cosmic Collisions Space Show / Rose Center for Earth and Space / AMNH).

Якщо гіпотеза про зіткнення невірна, то що породило Місяць? Можливо, якесь тіло пройшло повз Землю на такій близькій відстані, що частина матеріалу планети виявилася викинута на орбіту. Але й із цією моделлю є проблеми: вона не пояснює, куди дівся додатковий кутовий момент. Є й інша теорія: зіткнення з Тейєю змінило ізотопний склад Землі, і сьогодні він відрізняється від початкового.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru