Реклама

Води на Місяці виявилось у 100 разів більше

( 4 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Saturday, 28 May 2011

МісяцьКоманда вчених, фінансована НАСА, вперше виміряла кількість місячної води, що знаходиться в місячній магмі у вигляді крихітних краплинок. Нові дані свідчать, що вміст води в місячній магмі у 100 разів вищий, ніж вважалось раніше.

Водяні включення були виявлені в зразку місячної породи номер 74220 вагою 1,8 кг, що відомий як "жовтогарячий скляний ґрунт" з високим вмістом титану. Ця порода вулканічного походження була зібрана в ході місії "Аполлон-17" в 1972 році. Команда дослідників використовувала сучасний інструмент, іонний мікрозонд, за допомогою якого вперше вдалося точно виміряти кількість води в породі, що сформувалася під час місячних вивержень приблизно 3,7 мільярдів років тому.

Результати цього дослідження, опубліковані в Science Express, дають привід обговорити деякі аспекти теорії гігантського удару, у результаті якого, нібито, і утворився Місяць. Це теорія передбачала дуже низький вміст води в місячній породі через катастрофічну дегазацію при зіткненні Землі з небесним тілом розміром з Марс. Дослідження також дає додаткові наукові обґрунтування для збору аналогічних зразків на інших планетних тілах Сонячної системи.

місячна порода

Зразок 74220 складається з осколків магми, що містить несподівано велику кількість води

Вода відіграє важливу роль у тектонічній поведінці поверхні планет, а також впливає на температуру плавлення порід і процеси виверження вулканів. За заявою авторів дослідження, вони не можуть собі уявити більш важливого зразка, ніж такі шматки вулканічного скла. При цьому треба відзначити, що на відміну від більшості вулканічних відкладень, місячні розплавлені включення ув'язнені в кристали, які не дають воді випаруватись під час виверження. Це дозволяє з високою точністю оцінити кількість води в породах супутника.

Нове дослідження також ставить під питання походження водяного льоду, виявленого в кратерах на місячних полюсах. Цей лід приписують залишкам від ударів комет і метеорів, однак, у світлі останніх даних, запаси льоду цілком можуть бути наслідком виверження вулканів.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru