Реклама

Американські студенти спроектували житло для майбутніх марсопроходців

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Friday, 03 June 2011

Марс укриттяУ споруді, спроектованій групою американських студентів, зможуть сховатися від метеоритів і шкідливого космічного випромінювання від чотирьох до шести марсопроходців.

Одна із проблем відправлення людини на Марс - сумнівна можливість забезпечення експедиції... житлом, гідним героїв :-). У своїх концептуальних проектах на цю тему НАСА використовує переважно тверді матеріали - алюміній, скловолокно і вуглепластик, розповідає майбутній інженер, а нині студент Університету штату Північна Кароліна (NCSU) Брент Картер.

Він і його товариші розробили надувну конструкцію площею близько 180 кв. м з модифікованого текстилю. В її склад входять шари матеріалу, схожого по своїх антирадіаційних властивостях на демрон, що використовується на сучасних АЕС, матеріал на основі поліуретану для утримування повітря всередині, а також плівка із золотим покриттям, що відбиває ультрафіолетові промені.

Споруда має форму купола, що, за переконанням конструкторів, дозволить відштовхувати падаючі на Марс невеликі метеорити. Всередину планується помістити установку, що використовує реакцію Сабатьє, щоб виробляти воду і метан (він може слугувати паливом) з вуглекислого газу та водню (у присутності нікелевого каталізатора). Вуглекислий газ у надлишку є в марсіанській атмосфері, водень можна доставляти або одержувати шляхом електролізу води (на Червоній планеті вона є в замороженому стані). У цьому випадку утвориться ще й необхідний для дихання кисень. Замість важкого нікелю студенти пропонують використовувати тканину з наночастинками цього металу, над якою вони зараз активно працюють.

Свої напрацювання вісім студентів мають намір продемонструвати на змаганні Revolutionary Aerospace Systems Concepts Academic Linkage (RASC-AL), яке спонсорується NASA та пройде з 6 по 8 червня.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru