Реклама

На межі Сонячної системи виявлено магнітну піну

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 10 June 2011

магнітна пінаКосмічні апарати "Вояджер-1" і "Вояджер-2" виявили на межі Сонячної системи магнітну піну, повідомляється в прес-релізі на офіційному сайті NASA.

До останнього часу вважалося, що магнітне поле на межі Сонячної системи влаштоване досить просто - силові лінії поля згинаються на зразок арок і повертаються назад до Сонця. Нові результати, отримані "Вояджерами", показують, що межа системи влаштована по-іншому.

Аналіз даних, зібраних за період з 2007 року по теперішній час (через слабкість магнітних полів у цьому регіоні космосу вченим необхідно було декілька років на збір даних), а також комп'ютерне моделювання дозволили встановити, що межа Сонячної системи являє собою піну. Діаметр бульбашок цієї піни може досягати однієї астрономічної одиниці, рівній приблизно 150 мільйонам кілометрів. Магнітне поле всередині бульбашок підтримується намагніченою матерією.

магнітна піна

За словами вчених, причини виникнення бульбашок лежать у власному обертанні Сонця - рух світила приводить до "заплутування" магнітних ліній на межі Сонячної системи і їхнього перез'єднування. Вчені відзначають, що виявлення піни, зокрема, становить інтерес для вивчення взаємодії Сонячної системи з космічними променями. Вважається, що межа системи являє собою першу "лінію оборони", що захищає планети (зокрема, Землю) від впливу заряджених частинок з міжзоряного простору, наприклад, від вибухів наднових.

Астрофізики відзначають, що поки неясно, як піна впливає на захисні здатності межі. З однієї сторони наявність пор означає, що більше променів можуть потрапляти всередину Сонячної системи. З іншого боку, бульбашки можуть виступати як пастки для заряджених частинок із глибокого космосу. На думку дослідників, це питання вимагає подальшого вивчення.

 

 

За матеріалами: lenta.ru