Реклама

Зонди GRAIL успішно вийшли на орбіту Місяця для вивчення його гравітаційного поля

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 03 January 2012

супутники GRAILДва зонди Американського космічного агентства для вивчення гравітації Місяця GRAIL-A і GRAIL-B вийшли на орбіту земного супутника.

Два зонди GRAIL (Gravity Recovery and Interior Laboratory), у завдання яких входить складання точної карти гравітаційного поля Місяця, були запущені 10 вересня. На дорогу до Місяця по складній економічній траєкторії їм знадобилось 3,5 місяці.

Обидва місячних зонди, вартістю півмільярда доларів, запрограмовані вести свої дослідження автономно, без постійного контролю фахівців із Землі. У найближчі два місяці апарати будуть поступово "стягувати" свої орбіти, наближаючи їх до кругової.

Починаючи з березня 2012 року апарати будуть протягом 82 днів обертатися навколо Місяця на висоті 55 кілометрів над поверхнею супутника. Вони будуть синхронно передавати на Землю телеметричні дані.

Карта гравітаційного поля Місяця допоможе фахівцям з'ясувати походження земного супутника і деталі цього процесу.

З 1959 року було проведено 109 місій по вивченню Місяця, а на поверхню супутника висадилися 12 чоловік, але вчені дотепер не можуть однозначно відповістити на запитання про те, як саме сформувався супутник.

Відповідно до сучасних уявлень, Місяць утворився у результаті зіткнення Землі з планетою Тейя, розміром приблизно з Марс, 4,6 мільярди років тому. Втім, нещодавно з'явилася гіпотеза про те, що у результаті даного зіткнення утворився не один, а два супутники, які потім "злиплись" в один.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru