Реклама

Новий європейський багаторазовий космічний корабель запустять у 2014 році

( 11 Голосів, Всередньому: 4.82 із 5 )
Thursday, 22 December 2011

IXV європейський космічний корабельУ 2014 році Європейське космічне агентство планує перше випробування свого безпілотного космічного корабля IXV Intermediate eXperimental Vehicle.

Космічний корабель, здатний в автономному режимі спуститися з низької орбіти, стане основним європейським транспортним засобом для виведення вантажів у космос і обслуговування космічної інфраструктури.

Перший запуск відбудеться за допомогою ракети-носія Vega з європейського космодрому у Французькій Ґвіані. Корабель IXV виконає політ по суборбітальній траєкторії та здійснить автоматичний спуск, начебто у процесі повернення з низької навколоземної орбіти. Після виконання всіх завдань випробувального польоту IXV на парашуті опуститься у Тихий океан. Потім його підберуть, відновлять і підготують до наступного запуску.

Апарат досягне висоти близько 450 км і ввійде в атмосферу на швидкості 7,5 км/с. Під час польоту на понад- і гіперзвукових швидкостях планується зібрати масу даних про критичні технології, такі як багаторазовий керамічний та абляційний теплозахист.

Крім випробування IXV, у даному польоті відбудеться тестування ракети-носія Vega. Це новий малий носій, здатний за бажанням замовника доставляти у космос різні типи корисного навантаження вагою від 300 кг до 2500 кг, залежно від типу та висоти орбіти. Ракета зможе підняти на полярну орбіту висотою 700 км вантаж вагою до 1500 кг. При цьому корисним навантаженням можуть бути мікросупутники та одиночні великі космічні апарати. Можливе і змішане завантаження, наприклад шість мікросупутників та один «основний» супутник.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru