Реклама

Ракета Grasshopper компанії SpaceX здійснила черговий успішний "стрибок"

( 9 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 09 July 2013

ракета GrasshopperЛюди вже досить давно використовують космічні кораблі багаторазового використання, але ракети-носії, які виводять ці космічні кораблі в космос, все ще є одноразовими, найчастіше вони згоряють у верхніх шарах атмосфери або розбиваються, падаючи на поверхню або в морі. Це, у свою чергу, робить польоти в космос марнотратними з точки зору використовуваних ресурсів і вкрай дорогими заходами. Саме тому аерокосмічна компанія SpaceX працює над створенням ракет-носіїв багаторазового використання, що, на їх думку, повинно значно скоротити вартість космічних запусків.

Ідея ракети-носія багаторазового використання була втілена фахівцями компанії SpaceX у вигляді дослідної ракети під назвою Grasshopper. Ця ракета, заввишки з 10-поверховий будинок є нічим іншим, як першим ступенем ракети-носія Falcon 9, з встановленими на ній реактивним двигуном Merlin 1D, чотирма амортизованим опорами, на які здійснюється приземлення цієї ракети, і високоточною системою керування.

Ракета Grasshopper не так давно вже здійснила кілька злетів-посадок, збільшуючи щоразу висоту підйому. Перший раз ракета піднялась на висоту 2 метри, через кілька спроб висота підйому була збільшена до 250 метрів, а під час польоту, який відбувся 14 червня 2013 року, висота підйому ракети склала вже 350 метрів.

Але не рекордна висота підйому була головною метою останнього польоту. Головною метою цього польоту були випробування нових датчиків і нової системи керування положенням ракети. Вся справа полягає у тому, що під час попередніх польотів ракети Grasshopper у складі її системи керування був використаний набір звичайних датчиків, які традиційно використовуються у космічній техніці. Незважаючи на їх високу надійність, ці датчики не можуть забезпечити вимірювання положення та орієнтації ракети у просторі, що потрібно для здійснення посадки ракети на поверхню в автоматичному режимі.

Тому, на ракеті Grasshopper була встановлена нова система керування F9-R, контури якої отримують дані від додаткових високоточних датчиків, які здатні забезпечити приземлення ракети точно у заданому місці. Ефективність роботи нової системи F9-R була підтверджена останнім випробувальним польотом ракети Grasshopper, яка здійснила приземлення, відхилившись від свого початкового положення лише на кілька десятків сантиметрів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org