Реклама

Японський зонд "Акацукі" вийшов на орбіту навколо Венери

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 07 December 2010

akatsukiЯпонське космічне агентство JAXA поширило повідомлення, у якому говориться, що інженери практично точно впевнені, що японський апарат "Акацукі" (япон. - Світанок), який перебуває зараз поблизу Венери, вийшов на задану орбіту навколо планети й найближчим часом почне постійно обертатися навколо Венери, вивчаючи її структуру й хімічні особливості.

 

Апарат "Акацукі" був виведений у космос за допомогою японської ракети-носія H-2A у травні цього року. Зараз інженери JAXA говорять, що нещодавно отримано сигнал про включення двигунів "Акацукі" у реверсному режимі, необхідному для сповільнення швидкості польоту апарата на орбіті навколо Венери. "Зараз апарат рухається за призначеним курсом дуже плавно", - повідомив прес-секретар JAXA.

Крім того, у космічному відомстві повідомили, що інженерам на Землі вдалося поновити зв'язок з основною системою передачі даних "Акацукі", після того як він був втрачений напередодні. Дотепер зв'язок з апаратом здійснювався по резервному каналі, що має менш передові можливості зв'язку. В JAXA визнали, що комунікаційні проблеми тривали довше, ніж вони очікували, однак серйозність ситуації в космічному відомстві не схильні перебільшувати.

Відзначимо, що в липні цього року "Акацукі" вже підлітав до Венери, однак тоді закріплення апарата на орбіті не було передбачено через високу швидкість руху. Тепер же апарат сповільнився достатньо, щоб знаходитись на венеріанській орбіті.

Вчені кажуть, що по своїй динаміці й розмірам Венера схожа на Землю, але ось під товстим шаром сірчаних кислотних хмар цієї планети спостерігаються зовсім інші умови: температура в плюс 460 градусів, тиск, що перевищує земний у 90 разів.

Зараз учені говорять, що Венера - це те, що могло б відбутися із Землею, якби в нас на планеті відбулися масові викиди парникових газів. "Земля й Венера формувалися в одній системі та з однієї газо-пилової хмари, але далі шляхи планет розійшлися", - говорить Такеші Імамура, науковий керівник проекту  "Акацукі". "За допомогою нашого апарату ми сподіваємося одержати нові дані про навколишнє середовище Венери".

Основне завдання апарата полягає в наукових дослідженнях Венери, зокрема, метою апарату буде пошук активних вулканів і інших слідів активної геології цієї планети.

В JAXA стверджують, що "Акацукі" оснащено найсучаснішими пристроями спостережень і досліджень серед усіх апаратів, що коли-небудь були біля Венери або на її поверхні. "Акацукі" оснащений пристроями, які дозволяють досліджувати Венеру як у видимому діапазоні світла, так і в інфрачервоному й ультрафіолетовому. На основі першої партії даних, переданих "Акацукі", японські вчені мають намір створити тривимірну карту поверхні Венери.

Очікується, що апарат займе спочатку таку позицію на орбіті, що швидкість його руху буде якомога більше відповідати швидкості руху хмар Венери, що дозволить їх краще вивчити. Правда, сама планета Венера, як відомо, обертається дуже повільно, тому швидкість обертання "Акацукі", що складає близько 350 км/год, приблизно в 60 разів перевищить швидкість обертання планети.

"Спочатку нам потрібно зрозуміти й спробувати пояснити природу 20 кілометрового шару щільних хмар на Венері", - говорить Такеші Імамура.

Відповідно до інформації JAXA, "Акацукі" розташується на еліптичній орбіті й повинен пропрацювати біля Венери як мінімум два роки.

 

 

За матеріалами: cybersecurity.ru