Реклама

Зонд "Акацукі" все-таки промахнувся повз Венеру

( 1 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Thursday, 09 December 2010

akatsuki_failКосмічний апарат "Акацукі" ("Світанок" японською) не зміг вийти на орбіту Венери, повідомляється на офіційному сайті японського космічного агентства (JAXA).

7 грудня 2010 року незадовго до другої години ночі за київським часом зонд Planet-C Venus Climate Orbiter (саме так повністю називається апарат) почав маневр по виходу на орбіту цієї планети. Після цього він зник за диском небесного тіла, і з ним на деякий час був загублений зв'язок.

Нарешті о 5 годині ранку 8 грудня вже після відновлення повідомлення з апаратом експерти офіційно визнали, що зонд "промахнувся" повз Венеру. У цей час створена комісія, що з'ясовує причини невдачі.

"Акацукі" повинен був стати першим космічним апаратом Японії, що працює на орбіті іншої планети. Примітно, що в нього ще є шанс це зробити - через шість років зонд знову зблизиться з Венерою й зможе почати повторний маневр (якщо буде в робочому стані).

Метою апарата "Акацукі" було вивчення процесів в атмосфері Венери, зокрема, гроз. Для цього на борті зонду встановлено п'ять різних камер, а також велика кількість іншої апаратури.

Передбачалося також, що "Акацукі" займеться пошуком активних вулканів. Венеріанський вулканізм - одна із загадок цієї планети: відомо, що поверхня Венери складається із застиглої лави, однак через щільну атмосферу спостерігати вулкани на планеті в дії вченим досі не вдавалось.

Нагадаємо, раніше японське космічне агентство JAXA повідомляло про успішний вихід супутника на орбіту Венери.

 

 

За матеріалами: lenta.ru