Реклама

У розпеченій атмосфері Венери виявлено неймовірно холодну область

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 03 October 2012

Венера та Venus ExpressВ атмосфері Венери виявили надзвичайно холодну область. Шар розташовується на висоті 125 кілометрів, і його температура сягає мінус 175 градусів Цельсія. За словами дослідників це набагато нижче відомих температурних мінімумів навіть у земній атмосфері - це при тому, що у Венери дуже щільна атмосфера і вона розташовується до Сонця ближче, ніж Земля. Вчені підкреслюють, що холодний шар знаходиться між двома більш теплими.

Для одержання даних про температуру венеріанської атмосфери дослідники використали спектрометр на борті Venus Express. По зібраним апаратом даним, фізики одержали інформацію про розподіл вуглекислого газу в атмосфері планети. Спостереження велися на термінаторі - так називається вузький регіон, що відокремлює освітлену сторону планети від нічної.

На основі цих даних та інформації про тиск вчені змогли отримати інформацію про розподіл температур в атмосфері планети. Вчені говорять, що при такій низькій температурі вуглекислий газ повинен замерзати. Як наслідок, повинні утворюватися хмари з дуже високим альбедо (здатністю відбивати та розсіювати світло). Дійсно, Venus Express спостерігав такі надзвичайно яскраві хмари, однак, чи пов'язана їхня поява з новим шаром, поки незрозуміло.

хмари з високим альбедо на Венері

Зонд Venus Express був запущений у листопаді 2005 року з космодрому Байконур на борті ракети-носія "Союз". Орбіти Венери зонд досяг у квітні 2006 року. З цього часу він займається вивченням атмосферних явищ земного сусіда. На даний момент робота апарата продовжена до 31 грудня 2012 року.

Стаття вчених з'явилась у журналі Journal of Geophysical Research, а її короткий виклад наводиться на сайті Європейського космічного агентства (ESA).

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru