Реклама

Curiosity знайшов на поверхні Марса русло справжньої річки

( 6 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Monday, 01 October 2012

русло марсіанської річкиМарсохід Curiosity останньої місії NASA знайшов докази існування водяних потоків на поверхні Марса. Останні отримані марсоходом зображення - не теорії, а незаперечний доказ, перший у своєму роді.

Тепер вчені вивчають зображення щільного конгломерату марсіанської гальки. Розміри та форма каменів дають уявлення про швидкість, глибину та напрямок річкового потоку.

"По розміру гравію ми можемо зробити висновок, що вода рухалася зі швидкістю близько 3 сантиметрів за секунду, при глибині струмка від щиколотки до середини стегна, - говорить науковий керівник дослідницької групи марсоходу Curiosity Вільям Дитріх із Каліфорнійського університету у Берклі. - Про канали на Марсі було написано багато статей і висунуто чимало різних гіпотез. Але вперше по вигляду відкладень гальки, ми справді бачимо, як саме вода текла по поверхні Марса. Це перехід від припущень про розмір русла до безпосередніх спостережень і вимірювань".

русло марсіанської річки

Розміри та форма каменів дають уявлення про швидкість, глибину та напрямок річкового потоку

Місце виявлення русла струмка знаходиться на півночі від гори Шарп. Отримані раніше фотографії цього району з орбіти Марса дозволяють зробити висновок про походження конгломерату з обточеної водою гальки. Округла форма деяких каменів у конгломераті дозволяє зробити висновок про значну відстань, з якої вода принесла породу до конуса виносу.

Наукова група може використати обладнання марсохода Curiosity, щоб взнати хімічний склад матеріалу розчину, який цементує гальку, і показати характеристики вологого середовища, що сформувала конгломерат. Камені, принесені із різних гірських схилів, забезпечать відбір проб ґрунту, тому команда може також окремо вивчити різні зразки, щоб дослідити геологію широкого регіону. Виявлені глина та сульфатні мінерали можуть виявитися гарним матеріалом для збереження органічних хімічних речовин, які є потенційними компонентами життя.

русло марсіанської річки

"Такий потік може виявитися середовищем для існування життя”,- говорить науковий співробітник проекту Джон Гротцінгер, із Каліфорнійського технологічного інституту у Пасадені. - Хоча знайдений конгломерат - це не найкраще місце, що забезпечує умови для збереження органічних речовин. Тому ми все ще збираємося на гору Шарп. Але це місце - наша страховка того, що ми знайшли потенційно населене середовище для існування життя".

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru