Реклама

Індія планує відправити космічний зонд до Марса у 2013 році

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 21 September 2012

Індія відправить апарат до МарсуІндія планує у листопаді 2013 року запустити космічний зонд, що вийде на орбіту Марса. Про це заявив очільник Індійської організації космічних досліджень (ISRO) К. Радхакрішнан.

"Ми плануємо відправити місію до Марса 27 листопада 2013 року, коли Червона планета буде ближче до Землі. Індійський зонд вийде на еліптичну орбіту навколо Марса і буде вивчати його атмосферу, а також шукати ознаки присутності життя", - розповідає Радхакрішнан. Вартість місії за приблизними оцінками складе близько 90 млн доларів.

Відправлення орбітального зонда до Марса стане черговим кроком до амбіційних цілей індійської космонавтики, які включають і пілотоване освоєння космосу, з першим польотом, запланованим на 2016 рік.

Індійська космічна програма є предметом національної гордості та досягла значних успіхів, зокрема у 2009 році місячний зонд Chandrayaan-1 виявив воду на Місяці, що істотно підвищило авторитет Індії серед більш досвідчених космічних держав.

Однак індійська космічна програма зазнає і серйозних невдач. Так, 10 грудня 2010 року, ракета-носій GLSV відхилилася від наміченої траєкторії і втратила керування, після чого вона вибухнула і впала у Бенгальську затоку. Це серйозно ускладнило підготовку до першого пілотованого космічного польоту, оскільки саме GLSV призначена для виведення у космос національного індійського космічного корабля.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru