Реклама

Китай планує побудувати орбітальну космічну станцію до 2020 року

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Wednesday, 04 May 2011

китайська космічна станціяКитайське відомство CMSEO, відповідальне за пілотовану космічну програму, оприлюднило плани будівництва 60-тонної космічної станції. Перша китайська орбітальна станція буде складатися із трьох модулів і забезпечуватися транспортним кораблем, який ще потрібно буде розробити. Вже оголошений конкурс на кращу назву для нового космічного проекту, що повинен бути реалізований в 2020 році.

Основний модуль станції буде мати довжину 18,1 м і максимальний діаметр 4,2 м, його стартова вага складе від 20 до 22 т. Базовий модуль буде запущений у космос першим, потім на орбіту виведуть два наукових модулі довжиною 14,4 м, з тими ж діаметром і стартовою масою, що й базовий модуль.

Китайська космічна станція невелика в порівнянні з Міжнародною космічною станцією (419 т) і радянською станцією "Мир" (137 т). Однак це третя в історії космонавтики багатомодульна орбітальна станція, що вимагає набагато більш складних технологій, ніж одномодульні космічні лабораторії.

Для перевезення матеріалів і лабораторного устаткування на свою першу орбітальну станцію китайські інженери планують створити вантажний космічний корабель із максимальним діаметром корпуса 3,35 м і стартовою масою менше 13 тонн. Таким чином, Китай вперше підтвердив наміри побудувати вантажний космічний корабель, здатний забезпечувати тривалу роботу в космосі. Для розгортання таких масштабних проектів, як орбітальна станція, китайська космонавтика гостро потребує корабель, придатний для забезпечення середньострокових місій по перебуванню в космосі тривалістю не менше 20 днів. Це завдання Китай планує вирішити до 2015 року.

китайська космічна станція

За заявою представників CMSEO, наступний етап пілотованої космічної програми закладе основу для можливих у майбутньому більш тривалих і складних місій, таких як відправлення китайських космонавтів на Місяць.

Китай надає великого значення своїй космічній програмі і пов’язує її успіхи з демонстрацією зростаючого наукового та технічного потенціалу КНР. Перші космічні апарати "Тіангонг" і "Шеньчжоу" отримали свої назви без участі широкої громадськості. Однак нова космічна станція повинна стати проектом, який підтримує уся нація, тому й вибір імені для неї стане всенародною справою.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru