Реклама

Видобуток гелію-3 на Місяці відстрочить енергетичну кризу людства

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 08 May 2011

гелій-3 МісяцьСША можуть якщо не вирішити, то, принаймні, значно відстрочити енергетичну кризу. Так вважає вчений-геолог, бувший астронавт і сенатор Гарісон Шміт, учасник місячної експедиції «Аполлон-17». Для цього американцям необхідно повернутися на Місяць і побудувати там станцію для видобутку гелію-3.

Ідея Шміта не нова, однак він вважає, що розробив перший реальний план видобутку гелію-3 як ядерного палива. Для цього необхідно буде 15 мільярдів доларів. Третина суми потрібна для створення експериментальної видобувної бази. Сума настільки висока у зв'язку з тим, що поки не існує навіть робочого прототипу. Ще 5 мільярдів будуть потрібні на створення ракети багаторазового використання для доставки ізотопу гелію з Місяця.

2,5 мільярди будуть витрачені безпосередньо на будівництво бази на Місяці. Куди потрібно витратити інші 2,5 мільярди, вчений не уточнив. Однак при такому масштабі вони цілком можуть бути поглинені повсякденними витратами - вистачило б грошей.

Свій план Шміт представив на конференції, присвяченої видобутку нафти і газу в Уіллістонському басейні, що охоплює дві третини Північної Дакоти, частину Південної Дакоти, Монтани та канадської провінції Саскачеван.

Вчений вважає, що план швидко окупить себе і наблизить місію на Марс. За його словами, на ділянці площею близько двох квадратних кілометрів при глибині буріння до трьох метрів можна добути близько 100 кілограмів палива. Цієї кількості ізотопу гелію досить для роботи ядерного реактора потужністю 1000 мегаватів протягом року. Для генерування еквівалентної кількості електроенергії знадобилося б спалити вугілля на 140 мільйонів доларів.

 

 

За матеріалами: iscience.ru