Реклама

Грандіозні космічні плани Європи

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Monday, 19 January 2009

esaНа брифінгу в Парижі голова Європейського космічного агентства (ЄКА) Жан-Жак Дорден розповів про грандіозні плани європейських країн на 2009 рік в області космічних розробок. Наприклад, у нинішньому році європейські вчені мають намір випробувати два нових надсучасних космічних телескопи та три супутники, які будуть стежити за змінами гравітації Землі, а також збирати інформацію про льод і види ґрунту на поверхні планети.

У своєму виступі Дорден також зупинився на досягненнях 2008 року. За його словами, пристикування наукової лабораторії "Колумбус" до МКС стало надзвичайною подією. "Успіхи минулого року вражають, проте нам необхідно рухатись вперед без зупинок", - сказав Дорден.
У листопаді 2008 року 18 країн-членів ЄКА схвалили план виділення агентству додаткових 10 мільярдів євро на розробку нових програм протягом наступних трьох-п'яти років.

На думку європейських політиків, збільшення дотацій на космічні розробки допоможе Європі скоріше впоратися з наслідками світової економічної кризи. 
У новому році ЄКА планує залучити нових астронавтів і почати запуски російських ракет-носіїв "Союз" з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Вартість будівництва стартової площадки й створення інфраструктури для запуску "Союзів" з Куру оцінюється в 314 млн. євро. Обсяги фінансування були схвалені ще в 2004 році.

"Нам дуже потрібний "Союз", оскільки, щонайменше, половина розробок нашого агентства зроблена під нього, будь то наукові програми чи система навігації "Галілео", - заявив голова Європейського космічного агентства.

У даний момент ЄКА вважається одним із найуспішніших розробників космічних програм. У 2008 році агентство не тільки відправило на МКС лабораторію "Колумбус", але й уперше за свою діяльність відправило на орбіту вантажний корабель.

Безпілотний вантажний корабель "Жуль Верн" стане основним способом доставки вантажів на МКС після того, як з експлуатації будуть виведені американські шатли. Жан-жак Дорден підкреслив, що успіх ЄКА, на його думку, обумовлений масштабністю цієї організації.

 

За матеріалами BBC