Реклама

У минулому величезний астероїд розвернув Місяць

( 3 Голосів, Всередньому: 3.67 із 5 )
Thursday, 22 January 2009

moon_westernУ далекому минулому Місяць був обернений до Землі зворотною стороною, повідомляє New Scientist. Дані результати, опубліковані в журналі Icarus, були отримані вченими з Паризького інституту фізики Землі.

Відомо, що Місяць постійно обернений до Землі однією стороною, тому що період його обертання навколо власної осі збігається з періодом обертання навколо Землі. Комп'ютерні моделі показують, що в результаті цього кількість кратерів у східній півкулі (вважається, що площина нульового меридіана Місяця проходить через центр Землі та полюса супутника) Місяця повинно бути на 30 відсотків більше, ніж у західній. Схожим чином під час дощу кількість крапель, що падають на лобове скло машини, більша, ніж кількість падаючих на заднє.

Вчені виявили, що подібний ефект спостерігається, якщо обмежитися розглядом тільки молодих кратерів у східній півкулі. Однак у західній півкулі частіше зустрічаються більш старі утворення.

На думку вчених, пояснити подібний розподіл кратерів може зіткнення Місяця з великим астероїдом у віддаленому минулому. Вони думають, що подія розвивалися в такий спосіб. Спочатку Місяць був обернений до Землі одним боком. Потім удар змусив супутник Землі обертатися навколо власної осі. Під впливом гравітації нашої планети рух уповільнювався, і зрештою земний супутник "застиг", повернений до Землі іншим боком.

На думку авторів роботи, дана подія відбулася 3,9 мільярди років тому. Вчені думають, що їхню теорію зможуть підтвердити нові дані, які зараз збирають індійський, китайський та японський апарати.

 


За матеріалами: Lenta.ru