Реклама

Вода на Марсі виявилась чистою

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 21 January 2009

mars_polarМарсіанська вода, що зберігається у вигляді льодовиків в полярних регіонах планети, виявилась дуже чистою. Про це повідомляє AFP з посиланням на прес-реліз Національного інституту наук про Всесвіт. Робота дослідників з'явиться в журналі Geophysical Research Letters.


Дані про чистоту льоду були отримані за допомогою радара SHARAD, встановленого на борті марсіанського зонду NASA Mars Reconnaissance Orbiter. Результати спостережень дозволяють стверджувати, що полярний лід Червоної планети містить не більше п'яти відсотків домішок. Нагадаємо, сумарний об'єм цього льоду, за оцінками експертів, становить 2-3 мільйони кубічних кілометрів.

Полярні марсіанські відкладення являють собою шаруваті структури, що складаються з льоду й невеликої кількості пилу. Раніше передбачалося, що лід на полюсах - це переважно замерзлий вуглекислий газ. Дані, зібрані апаратом Mars Express 2007 року, дозволили встановити, що значна частина покладів є водяним льодом.

Зонд Mars Reconnaissance Orbiter був запущений 2005 року. В 2008 році він завершив свою офіційну дворічну місію. Одним із найбільших відкриттів, зроблених за допомогою зонду, стало виявлення покладів льоду під поверхнею в середніх широтах Марса. Інженери NASA сподіваються, що апарат зможе пропрацювати ще як мінімум два роки.

 

За матеріалами: lenta.ru