Реклама

Космонавтів годуватимуть личинками

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 17 January 2009

shovkВ сиву давнину Великий Шовковий Шлях з'єднав Китай зі всім світом. Тепер китайські вчені стверджують, що в гусениць шовкопрядів є ще одне застосування. Раціон харчування, що містить цих комах, може бути використаний для тривалих космічних подорожей.

Для підтримки життя в тривалих космічних перельотах, які можуть тривати роками, космонавтам потрібна мініатюрна екосистема, що постачає їх всім необхідним - в першу чергу киснем і їжею. Необхідною кількістю тваринного протеїну людину можуть забезпечити домашня птиця, риба й морські їжаки. Але у всіх цих істот є свої недоліки. Домашня птиця потребує великого простору й запасах корму, риба й інші підводні мешканці вибагливі до якості води, де вони живуть.

Інша справа - тутовий шовкопряд (bombyx mori). Китайський біолог Хон Лю стверджує, що саме ця комаха ідеальна підійде для раціону космонавтів. Шовкопряди не вимагають багато місця, потребують мало води й корму, і виробляють винятково мало екскрементів, які, до того ж, можна використовувати як добриво.

Личинки шовкопряда містять вдвічі більше протеїнів і амінокислот, ніж свинина, і вчетверо більше, ніж яйця й молоко. Навіть неїстівна шовкова нитка, що становить до 50% об'єму личинки, містить величезну кількість нутрієнтів - вуглеводів і мінеральних речовин. Її можна використовувати для приготування їжі як харчову добавку й, змішуючи із фруктовими соками, виробляти джеми.

wovkoprjad

(Так вирощують личинки шовкопряда на фермах у Китаї)


По розрахунках китайських вчених, щоб повністю замінити денний раціон із продуктів рослинного й тваринного походження, космонавт повинен з'їдати близько 170 личинок і коконів шовкопряда в день. Таку кількість комах буде непросто виростити на космічному кораблі, але це в будь-якому разі не витримує ніякого порівняння із зусиллями, які необхідно прикласти для вирощування, наприклад, домашньої птиці.

wovkoprjad2


Тутові шовкопряди давно використовуються в китайській кулінарії, тому введення цих комах у раціон не зустріне нерозуміння серед китайських астронавітів. Інша справа - представники інших країн. «Це перспективний напрямок для вивчення, - каже Марко Нельсон з американського Інституту екотехнологій, - Звичайно, подібна ідея звучить неправдоподібно, але й самі космічні польоти колись вважались чимось з області наукової фантастики.

 

 

За матеріалами: Правда.ру