Реклама

Перший у світі комерційний космопорт "Америка" запрацює у 2013 році

( 7 Голосів, Всередньому: 4.71 із 5 )
Friday, 09 September 2011

космопорт Перша фаза створення комерційного космодрому, з якого фірма Virgin Galactic має намір проводити космічні туристичні польоти, завершена на 90 відсотків. Космопорт "Америка", розташований на півночі від міста Лас-Крусес, штат Н’ю-Мексико, є одним із найамбіційніших бізнес-проектів Річарда Бренсона. Вже зараз космодром може похвалитися трьохкілометровою злітно-посадковою смугою, футуристичною будівлею терміналу та куполоподібним центром керування космічними польотами.

Як розповів представник космопорту, роботи будуть завершені протягом наступних декількох місяців, після чого почнуться підготовчі випробування по запуску космічного корабля у 2013 році. Крістін Андерсон, виконавчий директор у розповіла в інтерв'ю, що дуже задоволена виконаною роботою.

"Якщо подумати, то втілення у життя подібного проекту є неймовірним досягненням, а те, що нам вдалося створити все це у пустелі Н’ю-Мексико вражає ще більше, адже ми, практично, звели невелике місто", - сказала вона. "Необхідно віддати належне підрядникам і архітекторам, а також усім, хто затратив чимало часу і праці на цей проект".

Андерсон вже довелося зустрітися з першими труднощами. Коли вона тільки приступала до своєї нової роботи, влада Н’ю-Мексико вдвічі скоротила фінансування космопорту. Крім того, усе ще не встановлена точна дата початку функціонування космопорту "Америка".

космопорт Америка

Система виведення на орбіту, що дістала назву WhiteKnightTwo/SpaceShipTwo, все ще перебуває у стадії проведення випробувань, і ще необхідно ухвалити рішення щодо того, коли вона буде безпечна для проведення туристичних польотів у космос. На думку пані Андерсон, польоти можуть початися у першому кварталі 2013 року.

Друга фаза будівництва вже була розпочата, і по її завершенні, компанія Virgin Galactic запустить свій перший корабель. Окрім цього необхідно буде звести комплекс вертикального запуску, два гостьових центри та головний майданчик космодрому.

 

 

За матеріалами: globalscience.ru