Реклама

У Нью-Мексико відкрився перший в світі приватний космопорт

( 1 Голосів, Всередньому: 3.00 із 5 )
Sunday, 24 October 2010

virgin_kosmoportУ минулу п'ятницю новий американський космопорт, побудований у штаті Нью-Мексико, прийняв свій перший рейс - на його нову злітно-посадкову смугу сів космоліт компанії Virgin Galatic, що звідси ж, але тільки через півтора року, відправиться у свій перший космічний політ із групою комерційних туристів, що заплатили 200 000 доларів за політ на орбіту.

У п'ятницю ввечері близько 600 чоловік, включаючи пресу, владу штату, майбутніх туристів і галузевих експертів, спостерігали за тим, як космоліт SpaceShipTwo зробив коло над космопортом і успішно приземлився на злітно-посадкову смугу. Влада штату каже, що з моменту першої посадки космопорт, що є першим у світі, де-факто відкрився.

Космопорт Spaceport America позиціонується як перший у своєму роді майданчик для здійснення комерційних приватних польотів у космос. На найближчі 10 років він же буде "портом приписки" для Virgin Galactic і її ж штаб-квартирою. У Нью-Мексико кажуть, що поки космопорт ще не готовий на 100%, хоча всі важливі споруди для роботи завершені. Поки сліди будівництва ще присутні біля гігантського ангара для космічних апаратів, а також поблизу основного будинку космопорта.

"Не можу дочекатися, коли ми почнемо тут проведення наших комерційних операцій, - говорить засновник Virgin Galactic Річард Бренсон. - Сьогодні настав день, коли наша загальна мрія стала ще на один крок ближчою".

Нагадаємо, що спочатку SpaceShipTwo призначався для нетривалих суборбітальних польотів, однак Virgin Galactic не так давно почала заявляти й про свої орбітальні амбіції. "Звичайно, ми хочемо опинитися й на орбіті. Можливо, що ми будемо працювати з орбітальними технологіями ще навіть до того, як будуть здійснені комерційні суборбітальні польоти з туристами", - говорить Бренсон.

Лорі Гравер, заступник директора НАСА, також була присутня на відкритті космопорта. Вона заявила, що  космічне агентство зі своєї сторони готове надати підтримку як штату Нью-Мексико, так і Virgin у роботі над цим проектом. "Можу вас завірити, що ми вам бажаємо тільки чистого неба та успіхів", - говорить вона.

Річард Бренсон стверджує, що перший реальний суборбітальний політ повинен відбутися через 9-18 місяців. Щоб розвіяти всі сумніви в безпеці цього заходу, Бренсон каже, що в перший політ відправиться він та вся його родина.

Варто відзначити, що після Бренсонів на місця в SpaceShipTwo вже вишикувалася ціла черга. Більше 380 чоловік уже заплатили компанії за місця в космольоті, що дозволило поповнити рахунок Virgin Galactic на 50 млн доларів. "Це як Різдво, ви хочете, щоб воно прийшло якомога швидше, але все-таки треба чекати, - говорить Соня Роде, майбутній пасажир SpaceShipTwo. - Я не боюся, швидше, просто схвильована. З дитинства мріяла побувати в космосі".

Ще один пасажир, гонконгський бізнесмен Первін Кроуфорд, говорить, що оплатив повністю всі 200 000 доларів і те, що дана подорож "без сумнівів заслуговує кожного витраченого долара".

Нагадаємо, що на сьогодні космічним туризмом займалася тільки Росія. Правда, Роскосмос пропонував дійсно космічний політ. На відміну від Virgin Galactic, де туристам запропоновано опинитися на висоті 110 км і на 5-6 хвилин відчути невагомість, тут була запропонована тижнева подорож на МКС, причому, турист літав на справжньому "Союзі" і на ньому ж приземлявся, розділяючи всю програму зі справжніми космонавтами. Правда, за таку програму й платити пропонувалося не 200 000 доларів, а 35-40 мільйонів доларів.

В Virgin Galactic говорять, що перед польотом космічні туристи, також як і у випадку з російською програмою, будуть проходити підготовку, хоча вона буде значно коротшою. Джулія Тізард, операційний менеджер компанії, каже, що перед вильотом усі туристи будуть проходити інструктаж, їм буде докладно описана технологія, проведений інструктаж на випадок надзвичайних ситуацій і навіть влаштований міні-іспит.

 

 

За матеріалами: cybersecurity.ru