Реклама

Китайці планують добувати корисні копалини із астероїдів

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Friday, 02 September 2011

добування з астероїдуУ наш час зусилля астрономів і вчених з інших областей науки спрямовані на виявлення потенційно небезпечних для Землі астероїдів і розробку методів їхнього відхилення з небезпечної траєкторії. Але китайські вчені замість цього намагаються з'ясувати та розрахувати, яким саме чином можна захопити астероїди з космічного простору та розмістити їх на навколоземній орбіті. Після чого "розібрати" їх прямо у космосі з метою добування мінералів та інших корисних копалин.

Для всіх нормальних людей думка про підштовхування астероїда вбік Землі змушує згадати про "несприятливий" сценарій падіння астероїда на Землю, сценарій багатьох науково-фантастичних творів та фільмів, якого всі так намагаються уникнути. Але китайці налаштовані досить оптимістично, вони збираються змінити швидкість одного з навколоземних астероїдів на невелике значення, усього на 400 метрів за секунду, щоб змусити його закріпитися на тимчасовій навколоземній орбіті, на відстані, рівній двом відстаням від Землі до Місяця. Орбіта буде нестійкою та непостійною, і, зрештою, після кількох років, цей астероїд повернеться у відкритий космічний простір.

Відповідно до наявної інформації, китайці збираються почати з малого, головним кандидатом на участь у першій такій місії є астероїд, діаметром у 10 метрів. Але подальші їхні плани мають набагато більші масштаби, головний "приціл" китайського уряду "наведений" на металеві астероїди, розміром у два та більше кілометри.

Варто припустити, що китайські вчені знають що робити, а їхні економісти давно вже прорахували все до останньої копійки. Якщо їм вдасться "підштовхнути" металевий астероїд, діаметром близько двох кілометрів до Землі, і почати видобуток металу з його порід, то вартість цього металу складе 25 трильйонів доларів лише за орієнтовними оцінками. Для того, що б більш наочно зрозуміти масштаб цієї суми, слід зазначити, що цієї суми вистачить на те, що б погасити весь американський внутрішній і зовнішній борг, так ще й запустити знову заново програму космічних Шатлів.

 

 

За матеріалами: dailytechinfo.org