Реклама

Американські вчені розробили новий дешевий термоелектричний матеріал

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Saturday, 01 December 2012

дешевий термоелектричний матеріалТермоелектричні матеріали можна використовувати для отримання електричної енергії скрізь, де є різниця температур між двома поверхнями. Наприклад, якщо в одяг вплести нитки з термоелектричного матеріалу, то можна отримувати необхідну для підзарядки акумулятора мобільного телефону електрику за рахунок різниці температури тіла людини і температури більш холодного навколишнього повітря. У світі існує досить велика кількість термоелектричних матеріалів, що володіють високою ефективністю перетворення, але деякі їх компоненти досить рідкісні, деякі дуже токсичні, а складний синтез таких матеріалів робить їх досить дорогими. 

Нещодавно групі вчених з Мічиганського державного університету вдалося розробити новий тип термоелектричного матеріалу, достатньо простого і недорогого, завдяки чому технології з використанням такого матеріалу можуть стати цілком життєздатними.

Новий термоелектричний матеріал був розроблений групою вчених, яку очолює професор Дональд Мореллі (Prof. Donald Morelli). В основі складу нового матеріалу лежать речовини, що входять до складу деяких мінералів, корисних копалин, наявних вдосталь у надрах Землі, які відносяться до виду тетраедритів (tetrahedrites). Процес виробництва нового термоелектричного матеріалу полягає у подрібненні в порошок "звичайних і поширених" матеріалів, у спіканні їх у кристали необхідної форми за допомогою високої температури і тиску.

дешевий термоелектричний матеріал

"Компоненти звичайних термоелектричних матеріалів можна виділити з корисних копалин. Потім знадобиться їх очищення і змішування у певних пропорціях для отримання матеріалу з високими показниками термоелектричного ефекту" - розповідає Дональд Мореллі. - "Але таке виробництво потребує використання складних технологій і процесів, що вимагає багато часу і зумовлює високу вартість кінцевої продукції. Розроблений нами метод дозволяє обійти велику частину вищеописаних проблем".

Простота виробництва і дешевизна нового матеріалу дозволять створювати на його основі пристрої, що збирають енергію з джерел вторинного тепла, таких як вихлопні труби двигунів внутрішнього згоряння, труби теплових електростанцій і промислових підприємств, домашні побутові та кухонні печі.

Інформація про дані дослідження була опублікована в одному з останніх випусків журналу Advanced Energy Materials.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріаллами: dailytechinfo.org