Реклама

Науковці детально розглянули процес зіткнення твердого об'єкту з перешкодою

( 3 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Sunday, 23 December 2012

енергія зіткненняКоманда вчених під керівництвом фізика Роберта Берхрінгера виявила незвичайну поведінку ударної хвилі при зіткненні високошвидкісного об'єкта з перешкодою.

При попаданні у мішень високошвидкісного об'єкта, такого як, наприклад, куля, ракета чи метеорит, добре видно наслідки удару, але явища, що відбуваються у момент проходження об'єкта крізь перешкоду, зафіксувати дуже важко. Вченим вперше вдалося провести супершвидкісну зйомку даного явища, що дало цікаві несподівані результати.

Дослідники вистрілили невеликим бронзовим диском у тонкий шар фотопружної гранульованої речовини, яка змінює оптичні властивості при деформації. На кадрах високошвидкісної зйомки добре видно, як бронзовий диск втрачає велику частину своєї енергії - це проявляється у вигляді спалахів, схожих на блискавки.

Для вчених став несподіванкою нерівномірний розподіл ударної хвилі по мішені. Раніше вважалося, що уповільнення "кулі" буде плавним, а будь-яка звукова хвиля буде проходити крізь однорідний гранульований матеріал рівномірно у всіх напрямках, як звук плескоту долоней поширюється у повітрі. Однак зйомка показала вкрай нерівномірне поширення звукової хвилі по мішені. Бронзовий диск втрачає велику частину своєї енергії в інтенсивних, нерегулярних акустичних імпульсах, схожих на нитки бісеру у гранульованій речовині мішені.

Відкриття вчених призведе до перегляду моделі впливу високошвидкісних об'єктів, що має велике значення для балістики, зокрема для розробки захисту космічних апаратів і нових проникаючих боєголовок.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: cnews.ru