Реклама

Науковці знайшли можливе пояснення переваги матерії над антиматерією

( 7 Голосів, Всередньому: 4.29 із 5 )
Tuesday, 01 January 2013

детектор антинейтриноФізики з Університету Вісконсін-Медісон вперше провели точні вимірювання невловимих, майже безмасових частинок. Це дало їм важливу підказку про те, чому у нашому Всесвіті переважає матерія, а не антиматерія.

Частинки антинейтрино були виявлені у підземних експериментах, проведених поблизу ядерного реактора в Китаї, на відстані п'ятдесяти кілометрів на північ від Гонконгу. Робота, за оцінкою журналу Science, зайняла друге місце у номінації "прорив року".

Античастинки - майже ідентичні близнюки субатомних частинок (електронів, протонів і нейтронів), з яких складається наш світ. Коли анти-електрон стикається з електроном, обидва знищуються з вивільненням енергії. Так як у Всесвіті така анігіляція майже не спостерігається, фізики вважають, що антиматерія надзвичайно рідкісна.

На початку часів, незабаром після Великого Вибуху, були створені як частинки, так і античастинки. Але якимось чином стався дисбаланс. Всі дослідження не дають чіткого пояснення переважання антиматерії над матерією і не показують значущих відмінностей античастинок від частинок.

Однак цілком можливо, що якраз нейтрино можуть володіти необхідними властивостями, і у них навіть можуть бути свої античастинки. І саме тому фізики сподіваються, що саме нейтрино дозволить пояснити відсутність антиматерії у Всесвіті.

Карстен Хігер, професор фізики, і його команда відповідали за більшу частину проектування і розробки детекторів антинейтрино. Будівництво було завершено восени цього року, і почався збір інформації.

Реактори, за словами Хігер, це багате джерело антинейтрино. І вимірювання того, як вони змінюються за свій короткий шлях від реактора до детектора, дає основу для обчислення величини, яка називається "кутом змішування". Вона відображає вірогідність переходу від одного аромату нейтрино до іншого - тобто, просто, зміни типу антинейтрино. Експеримент показав, що цей кут досить великий, хоча очікувалося, що він буде крихітним, а значить, антинейтрино осцилюють.

Ненульовий кут змішування означає, що відбувається порушення парності і помітна асиметрія між нейтрино і антинейтрино. А це вже найважливіший крок до пояснення настільки нерівного співвідношення між матерією і антиматерією.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru