Реклама

Марсіанський ґрунт виявився родючішим ніж вважалось раніше

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Wednesday, 24 August 2011

марсіанський ґрунтНові експерименти, які провів посадковий модуль «Фенікс», показали, що деякі дані щодо Марсу необхідно буде переглянути: ґрунт на Марсі виявився дещо схожим за своїм складом на бідний земний ґрунт, — говориться у звіті астробіологів НАСА, опублікованому у Geophysical Research Letters.

Перші дані про склад марсіанського ґрунту були отримані у середині 70-х років минулого століття. Тоді посадкові модулі «Вікінг» змішали привезені із Землі органічні сполуки із ґрунтом Червоної планети. У результаті, органіка почала розпадатися і вчені прийшли до висновку, що вся справа у великому вмісті окисників.

У свою чергу, «Фенікс» у перших експериментах в 2008 році підтвердив присутність у ґрунті перхлоратів. Ці сполуки є сильними окисниками за певних умов. Аналіз же нових даних показав, що вміст перхлоратів незначний.

З'ясувалося також, що марсіанський ґрунт дає слабку лужну реакцію (pH близько 7,7). Також у ньому міститься магній, хлориди та калій, які як поживні речовини охоче використовують мікроорганізми.

За словами керівника дослідників Ричарда Квіна, ці дані поки дозволяють говорити тільки про те, що, можливо, марсіанський ґрунт краще пристосований для життя, ніж вважалося раніше. Але поки немає підстав припускати, що планета коли-небудь була населена.

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru