Реклама

Вчені розглядають можливість добування вуглеводневого палива з грибів-паразитів

( 2 Голосів, Всередньому: 3.00 із 5 )
Sunday, 03 June 2012

гриб-паразит гіпоксилонПо мірі того, як паливо продовжує дорожчати, вчені шукають способи добування пального з ендофітних грибів, що живуть всередині рослин. Проводячи дослідження властивостей ендофітів, група вчених із Університету штату Монтана зробила відкриття, яке цілком може вплинути на майбутнє добування вуглеводневого палива.

Гарі Стробел із колегами вивчали ендофітний гриб-паразит гіпоксилон. Цей вид та інші, схожі на нього, живуть у тропічних і субтропічних рослинах. Вищезгадані ендофіти виробляють леткі органічні сполуки, які цілком можна використовувати як паливо або паливні добавки.

Ендофіти можуть жити у рослинних тканинах, не заподіюючи видимої шкоди. Більше того, іноді між ними та хазяїном виникають симбіозні зв'язки - гриби захищають рослину від шкідливих бактерій або інших грибів. Вчені також виявили, що ендофіти виробляють речовини, які потенційно можна використовувати у медицині, промисловості та енергетиці.

Дослідники проводили аналізи вироблених речовин, щоб визначити, чи використовуються вони грибами для захисту хазяїна від патогенних організмів. Для цього грибкові культури віком від 3 до 7 днів піддали впливу патогенних мікроорганізмів. Виявилося, що ендофіти не лише захищають рослини, але і роблять це максимально ефективно у шестиденному віці.

Крім того, ряд вироблених ендофітними грибами речовин дуже широкий. Одна з них - 1,8-синеол - має особливу структуру і може використовуватися як паливо. Взагалі, більшість речовин, що виробляються ендофітами, належать до класу монотерпенів (природних вуглеводнів) та їхніх похідних.

Проблема у тому, що ферменти, які використовуються гіпоксилоном для виробництва 1,8-синеолу, дуже важко відтворити у лабораторних умовах, і, тим більше, почати їхнє масове виробництво. Однак за допомогою біоінженерії можна створити гриби, які будуть виробляти більше вуглеводнів. Департамент енергетики США вже схвалив проект пошуку методів використання біологічних способів виробництва монотерпенів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: iscience.ru