Реклама

Японські вчені виявили білок, що відповідає за процес старіння людини

( 7 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 11 June 2012

білок старінняОб'єднана команда вчених із Університету Осаки з'ясувала, що на старіння людини прямо впливає один із складних білків, що постійно знаходяться у крові, і знайшли спосіб вплинути на нього, майже повністю припиняючи процес старіння клітин в організмі.

Японські вчені виявили, що за старіння людських клітин безпосередньо відповідає білок C1q. Раніше припускалося, що як і інші білки цієї каскадної системи, C1q захищає людський організм від дії збудників і формує імунну систему. Сама система комплементу виглядає як комплекс складних білків, які постійно присутні у людській крові. Дослідники з Університету Осака вплинули на білок C1q, у результаті чого процес старіння здатний майже повністю припинятись. Іншими словами, вчені з Японії сильно наблизилися до відкриття секрету вічної молодості.

Однак у даного відкриття є й інша сторона медалі – приводячи у "пасивний стан" білок C1q і сповільнюючи процес старіння клітин, ми втрачаємо імунну систему, що від народження є у всіх людей. Вчені поки не можуть вплинути на білок так, щоб іммунна система продовжувала працювати, і процес старіння зупинявся, однак у цьому напрямку ведуться інтенсивні роботи. Хто зна, можливо зовсім незабаром люди всієї планети нарешті зможуть позбутися страху неминучого старіння.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru