Реклама

Deep Space Industries збудує флотилію роботів для дослідження астероїдів

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Tuesday, 29 January 2013

Deep Space Industries робот-розвідувальникКомерційна компанія Deep Space Industries, яка планує зайнятися видобутком корисних копалин з астероїдів, оголосила про плани будівництва флотилії роботів-геологорозвідників.

Фахівці компанії розробляють невеликі недорогі космічні апарати, призначені для попередньої оцінки цінності астероїда з точки зору наявності рідкоземельних матеріалів. Перші роботи FireFу («Світлячок») масою близько 25 кг відправляться у космос у 2015 році і пропрацюють від 2 до 6 місяців. При цьому у Deep Space розраховують побудувати невеликий флот таких космічних апаратів, використовуючи новітні досягнення НАСА.

FireFу буде побудований на базі недорогих компонент наносупутників. Запускати "Світлячків" на орбіту планують разом із великими супутниками зв'язку, що здешевить виведення "геологів" на орбіту. Роботи-розвідники вивчать довколишні астероїди на предмет наявності цінних рідкоземельних матеріалів, вартість яких щороку зростає.

Deep Space Industries робот-розвідувальник

У перспективі технологія мікрогравітаціонного лиття дозволить переробляти астероїди у корисні деталі прямо в космосі.

Починаючи з 2016 року, у Deep Space сподіваються запускати інші апарати: 30-кг супутники DragonFly, які зможуть повернути на Землю зразки матеріалів, здобуті на астероїдах. У залежності від цілі, місія DragonFly триватиме від 2 до 6 років і дозволить повернути від 27 до 70 кг цінної сировини.

Але і це ще не все: повернення сировини з астероїда - це лише крок до ще більш важливих досягнень. Компанія Deep Space має запатентовану технологію під назвою мікрогравітаційне лиття (MicroGravity Foundry). Ця технологія дозволяє перетворити сировину з астероїда безпосередньо у складні металеві деталі. Даний процес заснований на використанні 3D-принтера, що малює лазером візерунки у газовому середовищі, насиченій парами нікелю. Жодна інша технологія не дозволяє виробляти складні металеві структури в умовах невагомості.

Таким чином Deep Space зможе не лише видобувати сировину, але і відразу переробляти її у готовий комерційний продукт, що різко підвищує прибутковість всього заходу. До того ж технологія лиття в умовах невагомості знадобиться і в інших місіях, наприклад під час пілотованого польоту на Марс.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru