Реклама

Знайдена найвища точка на поверхні Місяця

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 24 November 2010

misyac_goraЗонд НАСА Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) визначив найвищу точку Місяця. Це плато, розташоване неподалік від кромки кратера Енгельгардт, який знаходиться на зворотньому боці Місяця. Місячна орбітальна станція обладнана лазерним інструментом, здатним виміряти відстань до поверхні земного супутника. Альтиметричні дані були накладені на стереозображення, отримане 12 серпня.

misyac_gora_big
Детальне фото
з супутника LRO 
 найвищої точки Місяця

За словами Марка Робінсона, що очолює програму Lunar Reconnaissance Orbiter, найвища точка Місяця має приголомшливу висоту в 10786 м!

Втім, треба врахувати, що ця цифра була розрахована щодо середньої висоти місячної поверхні, тому що поняття «рівень моря» до мертвого світу нашого супутника незастосовне. LRO поки не закінчив складання тривимірної карти Місяця, тому показники можуть змінитися. Стежте за нашими замітками.

Цікаво, що на формування Евересту в сучасному вигляді пішло 70 млн років. Гімалаї утворились шляхом повільного наповзания двох континентальних плит одна на одну. А плато, що встановило місячний рекорд, утворилося за лічені хвилини - в результаті падіння астероїда, що мав місце 4 млрд років тому.

Аналогічним чином, до речі, виникли всі тридцять найбільших місячних гір. Найвища з них — Гюйгенс, з нею навіть Еверест може зрівнятися. З її вершини можна помилуватися великою рівниною, що складається із застиглої лави, — морем Дощів, що теж стало результатом падіння астероїда. Непоганий пункт призначення для космічних туристів майбутнього.

 

 

 

 

 

За матеріалами: compulenta.ru