Реклама

Американські вчені розробили акумулятор, що заряджається менш ніж за хвилину

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 03 September 2012

акумулятор, що заряджається менш ніж за хвилинуГоловними недоліками сучасних акумуляторів є довгий час зарядки та різке падіння ємності з часом. Нова технологія, запропонована вченими з Університету Іллінойсу здатна впоратися з одним із цих недоліків.

Тепер створена за новою технологією нікель-металогідридна батарея досягає 75-відсоткової ємності всього за 3 секунди, а відновлення 90 відсотків ємності відбувається за 20 секунд. Крім цього стверджується, що така швидкість зарядки буде зберігатися протягом сотні циклів.

Американські вчені замість літієвого транспорту використали як основний матеріал хімічну сполуку LiFePO4. У новому акумуляторі зниження часу зарядки досягається завдяки наданню широкого доступу до електродів. Це призводить до скорочення відстані між іонами та електродом. Все це плюс використання «високоструктурованих катодів» призводить до швидкої передачі зарядів і зниження часу зарядки.

Автори нового методу зарядки стверджують, що технологія може працювати як з літієвими, так і з нікелевими батареями. Вони сподіваються, що їхня розробка одержить широке розповсюдження і буде використовуватися у більшості сучасних електронних пристроїв.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru