Реклама

Металеве скло із паладієвого сплаву міцніше за всі відомі науці метали

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 27 January 2011

паладієвий сплавДослідники з Каліфорнійського Технічного Інституту повідомили про те, що їм вдалося розробити новий металевий сплав, міцніший за будь-який інший метал, відомий науці.

Науковий журнал Nature Materials опублікував статтю, у якій розповідається про сплав паладія з невеликою кількістю срібла та сумішшю інших металоїдів, що є рекордсменом серед матеріалів по своїй міцності та твердості. Молекули металу не кристалізовані, як в інших металах, але затиснуті в тому, що вчені назвали склоподібною рідиною. Але, незважаючи на це, матеріал не розбивається як скло.

"Наше дослідження вперше продемонструвало, що даний клас матеріалів, металеві скла, мають можливість стати найміцнішим матеріалом у світі", - говорить старший науковий співробітник Калтеху Маріос Демітру. Нове дослідження "відсунуло межі переносимості навантажень для конструкційного металу".

Відкриття було зроблено командою дослідників, у яку входили Вільям Джонсон, Рубен Ф., професор прикладних наук Донна Меттлер та їхні колеги з Калтеху.

Демітру розповів, що цей сплав може бути незабаром задіяний у медичних імплантатах, таких як внутрішньощелепний зубний імплантат, а також в інших конструкційних іпостасях, наприклад, як деталь в автомобільній чи аерокосмічній галузях. Він додав, що сплав "занадто дорогий. Ціна неприпустимо висока для широкомасштабного загального використання".

Вчені постараються визначити, що надає сплаву його унікальні властивості і як це можна впровадити для сплавів, що складаються з менш дорогих металів.

 

 

За матеріалами: globalscience.ru